Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξενεί τη Γιουβέντους (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Την πρώτη της ήττα, μετά από τρεις διαδοχικές νίκες, υπέστη η Ατλέτικο Μαδρίτης. Το Σάββατο, το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε φιλοξενήθηκε από τη Ρεάλ Σοσιεδάδ, στα πλαίσια της La Liga, από την οποία και ηττήθηκε με 2-0. Μετά από το πρώτο “άσφαιρο” ημίχρονο, βρέθηκε πίσω στο σκορ στο 58′ και τρία λεπτά αργότερα δέχθηκε και δεύτερο τέρμα για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G και Under 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Παραμένει αήττητη στα δέκα τελευταία εντός της, με εννέα νίκες και μια ισοπαλία, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Από ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων στη σεζόν προέρχεται η Γιουβέντους, μετρώντας δυο νίκες και μια ισοπαλία. Το Σάββατο, το σύνολο του Μαουρίτσιο Σάρι φιλοξενήθηκε από τη Φιορεντίνα, στα πλαίσια της Serie A, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη χωρίς τέρματα. Αυτή ήταν και η πρώτη φετινή απώλεια, μετά τις νίκες κόντρα σε Πάρμα (0-1 εκτός) και Νάπολι (4-3 εντός). Σημειώθηκε Under 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια. Πανηγύρισε ένα διπλό στα επτά τελευτία επίσημα εκτός της, όπου και μετράει ακόμη τρεις ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες.