Στις 22:00, στο Wanda Metropolitano της Μαδρίτης, η Ατλέτικο υποδέχεται τη Λίβερπουλ, στον πρώτο αγώνα της φάσης των “16” του Champions League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Ατλέτικο την Παρασκευή απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας στο Μεστάγια με δόση τύχης. Προηγήθηκε δύο φορές στην έδρα της Βαλένθια με τους Γιορέντε και Τόμας στο 15ο και 43ο λεπτό αντίστοιχα, ενώ ενδιάμεσα (4ο’) ο Παουλίστα ισοφάρισε σε 1-1. Στην επανάληψη η ομάδα του Σιμεόνε περιορίστηκε σε παθητικό ρόλο και μετά την ισοφάριση του Κοντογκμπιά στο 59ο λεπτό, κινδύνεψε σε αρκετές περιπτώσεις με την ήττα. Μετρά μόλις 1 νίκη στα τελευταία 7 παιχνίδια, αλλά εντός έδρας σε νοκ άουτ παιχνίδια του Champions League τρέχει αήττητο σερί 13 αγώνων (8-5-0).

Η ξέφρενη πορεία της Λίβερπουλ συνεχίζεται, αγνοεί την ήττα από τις 17 Σεπτέμβρη και το 2-0 στη Νάπολι, το Σάββατο πέρασε νιικηφόρα και από το Carrow Road. Δυσκολεύτηκε απέναντι στην ουραγό της Πρέμιερ Λιγκ Νόριτς, αλλά ο Μανέ έλυσε το “γόρδιο δεσμό” με όμορφο γκολ στο 78′! Βρίσκεται αγκαλιά με το πρωτάθλημα, έπειτα από 30 χρόνια, όντας στο +25 από τη Μάντσεστερ Σίτι και απόψε ξεκινά η υπεράσπιστη των ευρωπαϊκών της σκήπτρων.