Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League, η Ατλέτικο Μαδρίτης φιλοξενεί τη Λεβερκούζεν (19:55) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη είναι στις επτά αναμετρήσεις της η Ατλέτικο Μαδρίτης, όπου και μετράει δυο νίκες και πέντε ισοπαλίες. Το Σάββατο, το σύνολο του Ντιέγκο Σιμεόνε φιλοξένησε τη Βαλένθια, στα πλαίσια της La Liga, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Μπορεί να προηγήθηκε με το πέναλτι του Ντιέγκο Κόστα στο 36′, δέχθηκε όμως την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, οκτώ λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5 στα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στη σεζόν.

Αντιθέτως, αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Λεβερκούζεν, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την Παρασκευή, το σύνολο του Πέτερ Μπος φιλοξενήθηκε από την Άιντραχτ Φρανκφούρτης,στα πλαίσια της Bundesliga, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 3-0. Βρέθηκε πίσω με δυο τέρματα από νωρίς (4′, πεν. 16′), για να δεχθεί και ένα τρίτο, δέκα λεπτά πριν φινάλε. Σημειώθηκε 2-3 Goals στα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες και τρεις ισοπαλίες στη σεζόν.

Στην Interwetten μπορείτε να βρείτε πλήθος από στοιχηματικές επιλογές για το συγκεκριμένο παιχνίδι, όλα τα βασικά στοιχήματα, μέχρι ειδικά ομάδων και παικτών, αλλά και κάρτες, κόρνερ και σκόρερ, μεταξύ άλλων.