Στα πλαίσια της τρίτης αγωνιστικής της La Liga, η Αθλέτικ Μπιλμπάο φιλοξενεί τη Ρεάλ Σοσιεδάδ (23:00), στο ντέρμπι των Βάσκων, και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Μετά από δυο αναμετρήσεις στο φετινό πρωτάθλημα, η Αθλέτικ Μπιλμπάο παραμένει αήττητη, έχοντας απολογισμό μια νίκη και μια ισοπαλία. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκάιθκα Γκαριτάνο φιλοξενήθηκε από τη Χετάφε, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το τελικό 1-1. Προηγήθηκε με τον Ραούλ Γκαρθία στο έκτο μόλις λεπτό, ωστόσο λίγο αργότερα δέχθηκε την ισοφάριση, για το τελικό αποτέλεσμα. Είχε προηγηθεί η νίκη της πρεμιέρας επί της Μπαρτσελόνα (1-0 εντός). Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Παρέμεινε αήττητη στα 15 τελευταία εντός της για τη διοργάνωση, με εννέα νίκες και έξι ισοπαλίες.

Από την πρώτη της νίκη στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Ρεάλ Σοσιεδάδ, έχοντας προηγηθεί η ισοπαλία της πρεμιέρας με τη Βαλένθια (1-1 εκτός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ιμανόλ Αλγουαθίλ φιλοξενήθηκε από τη Μαγιόρκα, από την έδρα της οποίας έφυγε με το διπλό, επικρατώντας με 0-1. Το τέρμα του Όντεγκααρντ, επτά λεπτά πριν από τα 90′, ήταν αυτό που έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια για το πρωτάθλημα. Πήρε μόλις δυο νίκες στις έντεκα τελευταίες εξόδους της στη διοργάνωση, όπου μετράει ακόμη πέντε ισοπαλίες και τέσσερις ήττες.