Στα πλαίσια της 35ης αγωνιστικής στη Serie A, η Αταλάντα φιλοξενεί τη Μπολόνια (20:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αήττητη εδώ και 14 αναμετρήσεις παραμένει η Αταλάντα, μετρώντας έντεκα νίκες και τρεις ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Τζιανπιέρο Γκασπερίνι φιλοξενήθηκε από τη Βερόνα, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Παρότι πήρε προβάδισμα στο 50′ με το τέρμα του Σαπάτα, δέχθηκε την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, εννέα λεπτά αργότερα. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα από τα έξι τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει έντεκα νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τέσσερις αναμετρήσεις η Μπολόνια, μετρώντας δυο ισοπαλίες και ισάριθμες ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Σίνισα Μιχαΐλοβιτς φιλοξενήθηκε από τη Μίλαν, κόντρα στην οποία γνώρισε βαριά ήττα με 5-1. Ο Τομιγιάσου σημείωσε το μοναδικό της τέρμα, μειώνοντας προσωρινά σε 2-1, στο 44ο λεπτό. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει επτά νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.