Στα πλαίσια της φάσης των “16” στο κύπελλο Ελλάδος, ο Αστέρας Τρίπολης φιλοξενεί την ΑΕΚ (17:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις νίκες για τον Αστέρα Τρίπολης, μετά και την ήττα που γνώρισε κόντρα στον Ατρόμητο (2-1 εκτός). Την Κυριακή, η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς φιλοξένησε τον ΟΦΗ, για τη Super League 1, του οποίου και επικράτησε με 2-0. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Μπαράλες στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, ενώ ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε και το τελικό αποτέλεσμα, και πάλι με πέναλτι, στο 89ο λεπτό. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς της.

Την πρώτη της ήττα υπέστη και πάλι η ΑΕΚ, μετά από πέντε αναμετρήσεις και με απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία. Την Κυριακή, η ομάδα του Μάσιμο Καρέρα φιλοξενήθηκε από τον ΠΑΟΚ, για τη Super League 1, από τον οποίο και ηττήθηκε με 1-0. Το τέρμα που δέχθηκε από το σημείο του πέναλτι στο 57ο λεπτό, ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση. Σημειώθηκε N/G στα πέντε από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, πανηγυρίζοντας ένα διπλό στις επτά πιο πρόσφατες εξόδους της (1-2-4).