Στις 22:15, η Άρσεναλ υποδέχεται τη Λίβερπουλ για την 36η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Πισωγύρισμα για την Άρσεναλ τα δύο τελευταία αποτελέσματα, έμεινε πίσω στη μάχη για ένα ευρωπαϊκό εισιτήριο. Μετά το εντός έδρας 1-1 με τη Λέστερ ηττήθηκε στο Λονδρέζικο ντέρμπι από την Τότεναμ (2-1) και παρέμεινε στους 50 βαθμούς, στο -4 από την 7η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Απέναντι στην ομάδα του Μουρίνιο προηγήθηκε με τον Λακαζέτ στο 16ο λεπτό, όμως η χαρά της κράτησε μόλις τρία λεπτά, αφού στο 19′ ισοφάρισε ο Σον. Ισορροπημένο το παιχνίδι στη συνέχεια, η Τότεναμ βρήκε το νικητήριο τέρμα στο 81ο λεπτό με πρωταγωνιστή τον Αλντερβάιρελντ.

Η πρωταθλήτρια Λίβερπουλ έχει πλέον ως αποκλειστικό στόχο τη συγκομιδή 100 βαθμών! Μετά την εντός έδρας ισοπαλία με την Μπέρνλι έφτασε τους 93, τρεις στροφές πριν το φινάλε. Απέναντι στην ομάδα του Ντάις προηγήθηκε με υπέροχη κεφαλιά του Ρόμπερσον, έχασε πολλές ευκαιρίες να “καθαρίσει” το παιχνίδι και το πλήρωσε! Ο Τζέι Ροντρίγκες ισοφάρισε στο 69ο λεπτό και η ομάδα του Κλοπ άφησε βαθμούς μετά από δύο νίκες επί των Άστον Βίλα (2-0) και Μπράιτον (1-3).