Στις 22:15, η Άρσεναλ υποδέχεται τη Λέστερ για την 34η αγωνιστική της Premier League και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αρχίζει και δείχνει τις πραγματικές της δυνατότητες η Άρσεναλ τελευταία με τρανή απόδειξη το σπουδαίο 0-2 στην έδρα της Γουλβς το περασμένο Σάββατο! Συμπαγής στην άμυνα μετά από καιρό, αντιμετώπισε σωστά το παιχνίδι και πήρε μία δίκαιη νίκη με τέρματα των Σακά και Λακαζέτ στο 43ο και 86ο λεπτό αντίστοιχα. Αυτή ήταν η 4η σερί νίκη (για όλες τις διοργανώσεις) για την ομάδα του Αρτέτα, που πλέον έχει μπει για τα καλά στο παιχνίδι ενός ευρωπαϊκού εισιτηρίου. Με 49 πόντους είναι στο -3 από την 6η Γουλβς και στο -6 από την 5η Γιουνάιτεντ. Εντωμεταξύ προκρίθηκε και στα ημιτελικά του FA Cup.

Η Λέστερ αντιθέτως δεν πατάει καλά μετά τη διακοπή. Το Σάββατο πήρε την πρώτη της νίκη μετά την επανέναρξη, πιο δύσκολα απ’ ότι δείχνει το τελικό 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας. Ο Ιεανάτσο άνοιξε το σκορ στο 49ο λεπτό και ο Βάρντι “κλείδωσε” τη νίκη των “αλεπούδων” στο 77ο και 94ο λεπτό. Είχε προηγηθεί ο αποκλεισμός στο FA Cup από την Τσέλσι και η ήττα στο Goodison Park από την Έβερτον. Πλέον δεν είναι εξασφαλισμένη εντός 4αδας, αφού η Τσέλσι είναι στο -1 και η Γιουνάιτεντ στο -3.