Στα πλαίσια της 20ης αγωνιστικής στη Super League 1, ο Άρης φιλοξενεί την Ξάνθη (19:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Από την πρώτη του ήττα, μετά από τέσσερις αναμετρήσεις με δυο νίκες και δυο ισοπαλίες, προέρχεται ο Άρης. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μίκαελ Ένινγκ φιλοξενήθηκε από τον Ολυμπιακό, στην έδρα του οποίου ηττήθηκε με 4-2. Ο Ρόουζ στο 37′ είχε μειώσει προσωρινά σε 2-1 για την ομάδα του, με τον Ντιγκινί να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα, επτά λεπτά πριν το φινάλε. Σημειώθηκε Over 2.5 στα πέντε από τα επτά τελευταία του παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, μένοντας αήττητος στα πέντε πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς (4-1-0).

Επιστροφή στις ήττες και για την Ξάνθη, μετά από δυο σερί νίκες επί των Λάρισα (2-1 εντός) και Βόλου (1-3 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιώργου Παράσχου φιλοξένησε τον Παναθηναϊκό, από τον οποίο και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 50′ ήταν και αυτό που έκρινε την αναμέτρηση, με την ίδια να ολοκληρώνει το ματς με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Μπαριέντος, στο 89′. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τρία από τα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας ηττηθεί στις τέσσερις από τις πέντε πιο πρόσφατες εξόδους της (1-0-4).