Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Άουγκσμπουργκ φιλοξενεί τη Μπάγερν Μονάχου (16:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Άουγκσμπουργκ, όπου και μετράει μια ισοπαλία και δυο ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρτιν Σμιντ φιλοξενήθηκε από τη Γκλάντμπαχ, από την οποία και ηττήθηκε με 5-1. Ο Νίντερλεχνερ μείωσε προσωρινά σε 4-1 για την ομάδα του, δέκα λεπτά πριν από το φινάλε. Σημειώθηκε G/G στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει από μια νίκη, ισοπαλία και ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.

Από την πρώτη της ήττα στο φετινό πρωτάθλημα προέρχεται η Μπάγερν Μονάχου, μετά από έξι αναμετρήσεις με τέσσερις νίκες και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Νίκο Κόβατς φιλοξένησε τη Χόφενχαϊμ, γνωρίζοντας την ήττα με 1-2. Το μοναδικό τέρμα των Βαυαρών στο παιχνίδι, σημείωσε ο Λεβαντόφσκι στο 73ο λεπτό, ισοφαρίζοντας προσωρινά σε 1-1. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο νίκες και μια ισοπαλία στο φετινό πρωτάθλημα.