Στα πλαίσια της 30ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Άουγκσμπουργκ φιλοξενεί την Κολωνία (19:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη της ήττα, μετά από δυο αναμετρήσεις, μετρώντας μια νίκη και μια ισοπαλία, υπέστη και πάλι η Άουγκσμπουργκ. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χέικο Χέρλιχ φιλοξενήθηκε από τη Χέρτα Βερολίνου, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 23′, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε No Goal, στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει πέντε νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Αγνοεί τη νίκη εδώ και πέντε αναμετρήσεις η Κολωνία, μετρώντας δυο ισοπαλίες και τρεις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μάρκους Γκίσντολ φιλοξένησε τη Λειψία, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 2-4. Οι Κόρβοβα (7′) και Μοντέστ (55′) σημείωσαν τα τέρματα της. Σημειώθηκε Over 2.5, στα δώδεκα τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, μια ισοπαλία και εννέα ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.