Στα πλαίσια της 29ης αγωνιστικής στην 2. Bundesliga, το Αμβούργο φιλοξενεί τη Βέχεν Βισμπάντεν (14:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Την πρώτη του ήττα υπέστη και πάλι το Αμβούργο, μετά από τρεις αναμετρήσεις, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντίτερ Χέκινγκ φιλοξενήθηκε από τη Στουτγκάρδη, κόντρα στην οποία γνώρισε την ήττα με 3-2. Προηγήθηκε με 0-2 με τους Πογιανπάλο (16′) και Χουντ (πεν. 45’+2), για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή. Σημειώθηκε Over 2.5, στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Από τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα προέρχεται η Βέχεν Βισμπάντεν, μετά και από εκείνη κόντρα στη Χάιντενχαϊμ (1-0 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ρούντιγκερ Ρεμ φιλοξένησε τη Σαντχάουσεν, από την οποία και ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5, στα έξι από τα οκτώ τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, τρεις ισοπαλίες και επτά ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.