Στις 22:00, στο Μεντιθορόθα, η Αλαβές υποδέχεται τη Βαλένθια, στο πλαίσιο της 27ης αγωνιστικής της La Liga και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Η Αλαβές έρχεται στο αποψινό παιχνίδι από ανάμικτα αποτελέσματα και φαίνεται πως εύκολα θα πετύχει το στόχο της, που δεν είναι άλλος από την αποφυγή του υποβιβασμού. Βρίσκεται στην 13η θέση της La Liga με 31 πόντους (8-7-11) και τέρματα 28-36, στο +9 από την επικίνδυνη ζώνη. Το προηγούμενο Σάββατο απέσπασε το βαθμό της ισοπαλίας στο Μπουτάρκε, με το 1-1 απέναντι στη Λεγανές. Ο φορμαρισμένος Λούκας σκόραρε ξανά, στο 47ο λεπτό και ο Καρίγιο ισοφάρισε 12 λεπτά αργότερα για τους γηπεδούχους. Από δύο σερί εντός έδρας νίκες έρχεται η ομάδα του Γκαριτάνο.

Η Βαλένθια επέστρεψε στις νίκες μετά από ένα πολύ άσχημο διάστημα. Το Σάββατο επικράτησε της Μπέτις με 2-1 και προσπαθεί να αφήσει πίσω της τις άσχημες εμφανίσεις απέναντι σε Σοσιεδάδ, Αταλάντα και Χετάφε. Απέναντι στους “μπέτικος” ο Γκαμεϊρό άνοιξε το σκορ στο 60ο λεπτό και ο Παρέχο κλείδωσε τη νίκη στο 89′, πριν μειώσει στις καθυστερήσεις ο Μορόν. Έτσι οι “νυχτερίδες” έφτασαν τους 41 πόντους, παρέμεινε στην 7η θέση και στο -4 από την πρώτη 4αδα.