Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην La Liga, η Αλαβές φιλοξενεί τη Λεγκανές (22:00) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Αλαβές, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Ρεάλ Μαδρίτης (1-2 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ασιέρ Γκαριτάνο φιλοξενήθηκε από τη Γρανάδα, από την οποία και ηττήθηκε με 3-0. Μετά από το “άσφαιρο” πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε τρία τέρματα στο δεύτερο (48′, πεν 58′, 77′) και έφυγε με “άδεια χέρια” από το παιχνίδι. Σημειώθηκε Over 2.5 στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Επιστροφή στις νίκες για τη Λεγκανές, μετά από πέντε αναμετρήσεις με μια ισοπαλία και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Χαβιέ Αγκίρε φιλοξένησε τη Θέλτα, κόντρα στην οποία επικράτησε με 3-2. Προβάδισμα με τα τέρματα των Όσκαρ Ροντρίγκεθ (15′, 39′) και Κέβιν Ροντρίγκες (55′), για να δεχθεί τη μείωση του σκορ (64′, 81′), για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία της παιχνίδια. Εκτός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες ο εκτός έδρας απολογισμός της, στο φετινό πρωτάθλημα.