Στα πλαίσια της πρώτης αγωνιστικής των ομίλων του Europa League, η Αϊντχόφεν φιλοξενεί τη Σπόρτινγκ Λισσαβώνας (19:55) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από ένα αήττητο σερί εννέα αναμετρήσεων σε όλες τις διοργανώσεις προέρχεται η Αϊντχόφεν, στο οποίο μετράει επτά νίκες και δυο ισοπαλίες. Το Σάββατο, το σύνολο του Μαρκ Φαν Μπόμελ φιλοξένησε τη Φίτεσε, στα πλαίσια της Eredivisie, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 5-0. Μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης ήταν ο Μάλεν, ο οποίος σημείωσε και τα πέντε τέρματα της ομάδας του (18′, 36′, 46′, πεν. 83′, πεν. 89′). Πέμπτη διαδοχική της νίκη, στις τέσσερις εκ των οποίων σημειώθηκε Over 2.5. Εντός έδρας παραμένει αήττητη, με απολογισμό τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.

Μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα, μετά και την ήττα από τη Ρίο Άβε (2-3 εντός), παρέμεινε και πάλι η Σπόρτινγκ Λισσαβώνας. Τη Κυριακή, το σύνολο του Λιονέλ Πόντες φιλοξενήθηκε από τη Μποαβίστα, στα πλαίσια της Liga NOS, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 1-1. Αν και βρέθηκε πίσω από το έβδομο λεπτό, εν τέλει έφερε το ματς στα ίσα, με τον Μπρούνο Φερνάντες στο 62′. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Αήττητη σε τρεις εξόδους, μετρώντας μια νίκη και δυο ισοπαλίες, ανεξάρτητα από τη διοργάνωση.