Στα πλαίσια της όγδοης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης φιλοξενεί τη Λεβερκούζεν (21:30) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Ένα αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων “τρέχει” στο πρωτάθλημα η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, με μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξένησε τη Βέρντερ Βρέμης, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ τους 2-2. Βρέθηκε πίσω στο 27ο λεπτό, για να φτάσει προσωρινά στην ανατροπή με τα τέρματα των Ρόντε (55′) και Αντρέ Σίλβα (88′), για να δεχθεί εν τέλει την ισοφάριση από το σημείο του πέναλτι στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα έξι τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και δυο ισοπαλίες στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα όμως, και η Λεβερκούζεν είναι αήττητη στα τρία τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα, με δυο νίκες και μια ισοπαλία. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Πέτερ Μπος φιλοξένησε τη Λειψία, με την οποία μοιράστηκε από ένα βαθμό, μετά και το μεταξύ του 1-1. Παρότι ευτύχησε να προηγηθεί με τον Φόλαντ στο 66′, εν τέλει δέχθηκε την ισοφάριση στο 78′, για το τελικό αποτέλεσμα. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα από τα πέντε τελευταία παιχνίδια της στη διοργάνωση. Εντός έδρας μετράει δυο νίκες και μια ήττα στο φετινό πρωτάθλημα.