Στα πλαίσια της 28ης αγωνιστικής στη Bundesliga, η Άιντραχτ Φρανκφούρτης υποδέχεται τη Φράιμπουργκ (21:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Την πέμπτη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Άιντραχτ Φρανκφούρτης, μετά και από εκείνες κόντρα σε Ντόρτμουντ (4-0 εκτός), Ουνιόν Βερολίνου (1-2 εντός), Λεβερκούζεν (4-0 εκτός) και Γκλάντμπαχ (1-3 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Άντι Χούτερ φιλοξενήθηκε από τη Μπάγερν Μονάχου, από την οποία και ηττήθηκε με 5-2. Ο Χιντερέγκερ σημειώσε και τα δυο τέρματα της στο παιχνίδι, μειώνοντας δις σε 3-2 (52′, 55′). Σημειώθηκε Over 2.5, στα έξι τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Για δεύτερο διαδοχικό παιχνίδι, η Φράιμπουργκ έμεινε μακριά από τα νικηφόρα αποτελέσματα, έχοντας προηγηθεί η ισοπαλία με τη Λειψία (1-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κρίστιαν Στράιχ φιλοξένησε τη Βέρντερ Βρέμης, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 0-1. Το τέρμα που δέχθηκε στο 19ο λεπτό, έκρινε και την αναμέτρηση. Σημειώθηκε Under 2.5, στα έξι από τα επτά τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τέσσερις νίκες, πέντε ισοπαλίες και πέντε ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.