bet365

Στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής στην Allsvenskan, η ΑΪΚ φιλοξενεί τη Χέλσινγκμποργκ (18:30) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και οκτώ αναμετρήσεις η ΑΪΚ, μετρώντας τρεις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπάρτοζ Γκρζέλακ φιλοξενήθηκε από τη Φάλκενμπεργκ, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε στο 23′ με τον Λάρσον, για να δεχθεί την ισοφάριση στο τελικό αποτέλεσμα στις καθυστερήσεις του ημιχρόνου. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα τρία από τα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.

Τη δεύτερη διαδοχική της ήττα στο πρωτάθλημα υπέστη η Χέλσινγκμποργκ, έχοντας προηγηθεί εκείνη κόντρα στη Σίριους (3-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Όλοφ Μέλμπεργκ φιλοξένησε αυτή τη φορά τη Σίριους, κόντρα στην οποία ηττήθηκε με 1-2. Προηγήθηκε στο έβδομο λεπτό με το τέρμα του Ντίσκερουντ, για να δεχθεί στην πορεία την ανατροπή (42′, πεν. 89′). Σημειώθηκε Goal/Goal, στα πέντε τελευταία παιχνίδια της στο πρωτάθλημα.