Στα πλαίσια της 21ης αγωνιστικής στη Bundesliga, ο Άγιαξ φιλοξενεί την Αϊντχόφεν (17:45) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Επιστροφή στις ήττες για τον Άγιαξ, μετά από τις δυο νίκες κόντρα σε Ντεν Χάαγκ (6-1 εντός) και Σπάρτα Ρότερνταμ (2-1 εντός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Έρικ τεν Χαγκ φιλοξενήθηκε από την Γκρόνινγκεν, από την οποία και ηττήθηκε με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο σκορ με δυο τέρματα διαφορά (16′, 52′) και το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει απλά στο τελικό αποτέλεσμα, με το τέρμα του Φαν ντε Μπέεκ στο 72ο λεπτό. Σημειώθηκε G/G και Over 2.5 στα τρία τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει εννέα νίκες και μια ήττα, στο φετινό πρωτάθλημα, έχοντας επικρατήσει στα δυο πιο πρόσφατα αντίστοιχα ματς.

Αήττητο σερί τριών αναμετρήσεων “τρέχει” η Αϊντχόφεν, με μια νίκη και δυο ισοπαλίες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Έρνεστ Φάμπερ φιλοξένησε την Τβέντε, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με το τέρμα του Ντάμφρις στο 61′, για να δεχθεί την ισοφάριση για το τελικό αποτέλεσμα, τρία λεπτά πριν το φινάλε. Παράλληλα, από 75′ και έπειτα είχε αριθμητικό μειονέκτημα, με τον Αφελάι να αποβάλλεται. Σημειώθηκε G/G στα τέσσερα τελευταία της παιχνίδια. Εντός έδρας μετράει τρεις νίκες, τέσσερις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα, αγνοώντας το διπλό στις έξι πιο πρόσφατες εξόδους της (0-3-3).