Στα πλαίσια των προκριματικών του Euro 2020, η Αγγλία φιλοξενεί το Μαυροβούνιο (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με κορυφαίες αποδόσεις!

Επιστροφή στις νίκες για την Αγγλία, μετά και την ήττα από την Τσεχία (2-1 εκτός). Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ φιλοξενήθηκε από τη Βουλγαρία, στην έδρα της οποίας πανηγύρισε το διπλό, επικρατώντας με το ευρύ 0-6. Από δυο τέρματα πέτυχαν οι Μπάρκλεϊ (20′, 32′) και Στέρλινγκ (45’+4, 69′), ενώ το δρόμο για τα δίχτυα βρήκαν και οι Ράσφορντ (7′) και Κέιν (85′). Σημειώθηκε Over 2.5 και στα έξι τελευταία της παιχνίδια στα προκριματικά.

Δεν έχει πανηγυρίσει τη νίκη σε αυτά προκριματικά το Μαυροβούνιο, το οποίο και μετράει τρεις ισοπαλίες και τέσσερις ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Φαρούκ Χατζιμπέγκιτς φιλοξενήθηκε από το Κόσοβο, από το οποίο και ηττήθηκε με 2-0. Βρέθηκε πίσω στο 10ο λεπτό, για να δεχθεί και ένα δεύτερο τέρμα στο 34′, για το τελικό αποτέλεσμα της αναμέτρησης. Σημειώθηκε N/G στα τέσσερα τελευταία του παιχνίδια στα προκριματικά.