Στα πλαίσια της έκτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Αγγλία φιλοξενεί το Κόσοβο (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Μετά από τρεις αναμετρήσεις σε αυτά προκριματικά, η Αγγλία έχει πανηγυρίσει ισάριθμες νίκες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ υποδέχθηκε τη Βουλγαρία, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 4-0. Απόλυτος πρωταγωνιστής για τα “τρία λιοντάρια” ήταν για ακόμη μια φορά ο Χάρι Κέιν, ο οποίος πέτυχε χατ τρικ (24′, πεν. 49′, πεν. 73′), ενώ το δρόμο προς τα δίχτυα βρήκε και ο Στέρλινγκ (55′). Σημειώθηκε Over 2.5 στα επτά από τα οκτώ τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα. Είχαν προηγηθεί οι νίκες επί της Τσεχία (5-0 εντός) και του Μαυροβουνίου (0-5 εκτός).

Αήττητο το Κόσοβο, σε τέσσερις αναμετρήσεις σε αυτά προκριματικά. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Μπερνάρντ Σάλαντ υποδέχθηκε την Τσεχία, κόντρα στην οποία πήρε τη νίκη με 2-1. Βρέθηκε πίσω στο 16ο λεπτό, για να ισοφαρίσει αρχικά με τον Μουρίκι, τέσσερα λεπτά μετά, και να φτάσει εν τέλει στην ανατροπή με τον Βοϊβόντα, στο 66ο λεπτό. Αυτή ήταν και η δεύτερη διαδοχική του νίκη, έχοντας προηγηθεί εκείνη επί της Βουλγαρίας (2-3 εκτός). Σημειώθηκε G/G στα πέντε τελευταία του παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.