Στα πλαίσια της πέμπτης αγωνιστικής των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2020, η Αγγλία φιλοξενεί τη Βουλγαρία (21:45) και η Bet365 είναι παρούσα στον αγώνα με πλήθος κορυφαίων στοιχημάτων!

Από τη δεύτερη νίκη της σε ισάριθμες αναμετρήσεις στα προκριματικά προέρχεται η Αγγλία, έχοντας προηγηθεί εκείνη της πρεμιέρας με αντίπαλο την Τσεχία (5-0 εντός). Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ φιλοξενήθηκε από το Μαυροβούνιο, του οποίου και επικράτησε με 1-5. Παρότι βρέθηκε πίσω μετά από 17 λεπτά, εν τέλει έκανε την ανατροπή, με τους Κιν (30′), Μπάρκλεϊ (38′, 59′), Κέιν (71′) και Στέρλινγκ (80′) να βρίσκουν δίχτυα. Σημειώθηκε Over 2.5 στα έξι από τα επτά τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.

Από την άλλη, η Βουλγαρία αγνοεί τη νίκη σε τέσσερις αναμετρήσεις στα προκριματικά, έχοντας απολογισμό δυο ισοπαλίες και δυο ήττες. Για την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Κράσιμιρ Μπαλάκοβ φιλοξένησε το Κόσοβο, κόντρα στο οποίο γνώρισε την ήττα με 2-3. Βρέθηκε πίσω στο 14′, έκανε προσωρινά την ανατροπή με τα τέρματα των Ποπόβ (43′) και Ντιμιτρόβ (55′), για να δεχθεί στην πορεία ακόμη δυο τέρματα, με το τελικό αποτέλεσμα να διαμορφώνεται στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε G/G στα έξι τελευταία της παιχνίδια, φιλικά και επίσημα.