Στα πλαίσια της 25ης αγωνιστικής στη Superliga, η Άαρχους φιλοξενεί την Οντένσε (21:00) και η Interwetten προσφέρει την αναμέτρηση με πλήθος αγορών!

Αγνοεί τη νίκη εδώ και τρεις αναμετρήσεις η Άαρχους, μετρώντας δυο ισοπαλίες και μια ήττα. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Ντέιβιντ Νίλσεν φιλοξένησε τη Ράντερς, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Βρέθηκε πίσω στο 36′, για να φτάσει στην ισοφάριση με τον Μόρτενσεν, στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων. Σημειώθηκε Goal/Goal, στα οκτώ από τα εννέα τελευταία παιχνίδια της. Εντός έδρας μετράει έξι νίκες, τρεις ισοπαλίες και τρεις ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.

Παράλληλα όμως, ούτε η Οντένσε έχει πανηγυρίσει τη νίκη εδώ και εννέα αναμετρήσεις, μετρώντας τέσσερις ισοπαλίες και πέντε ήττες. Την περασμένη αγωνιστική, το σύνολο του Γιάκομπ Μίχελσεν φιλοξενήθηκε από τη Σοντερίσκι, με την οποία αναδείχθηκε ισόπαλη 1-1. Προηγήθηκε με το πέναλτι του Ζεμπάλι στο 38′, για να δεχθεί την ισοφάριση με τον ίδιο τρόπο, δυο λεπτά πριν από το φινάλε. Σημειώθηκε Under 2.5, στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της. Εκτός έδρας μετράει τρεις νίκες, τρεις ισοπαλίες και έξι ήττες, στο φετινό πρωτάθλημα.