Για την 25η αγωνιστική της Serie A, η Τορίνο υποδέχεται την Γιουβέντους στο «Derby della Mole» (13:30).

Ανήκει στο γκρουπ των ομάδων που κάθε χρόνο τερματίζουν στην «μέση» της βαθμολογίας. Η Τορίνο μετά το αναπάντεχα κακό ξεκίνημα της φαίνεται πως ισορρόπησε την κατάσταση, αφού εδώ και εφτά διαδοχικές αγωνιστικές αγνοεί την λέξη ήττα. Απέναντι στην Ουντινέζε την προηγούμενη αγωνιστική επικράτησε με 2-0 εντός έδρας. Στο 32′ ο Ν’ Κουλού αξιοποίησε την τελική πάσα του Φαλκέ, νικώντας τον αντίπαλο κίπερ. Επιπλέον στην επανάληψη ο Μπελότι μετά από καιρό βρήκε δίχτυα και διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του. Έτσι η «γκρανάτα» λαμβάνει την 9η θέση της βαθμολογίας, έχοντας συλλέξει 36 βαθμούς. Επιπροσθέτως μετράει οχτώ νίκες, 12 ισοπαλίες (τις περισσότερες στην λίγκα) και τέσσερις ήττες, με συντελεστή τερμάτων 35-29.

Στο αντίπαλο στρατόπεδο η Γιουβέντους ακολουθεί σε απόσταση αναπνοής την Νάπολι. Απέχει έναν βαθμό από την πρωτοπόρο και θέλει να την κατακρημνίσει από την κορυφή. Την περασμένη αγωνιστική επικράτησε εκτός έδρας, της Φιορεντίνα με 2-0. Στο 56′ ο Μπερναντέσκι σκόραρε εις βάρος της πρώην ομάδας του ενώ τέσσερα λεπτά πριν λήξει ο αγώνας ο Ιγκουαίν συνδέθηκε με τα αντίπαλα δίχτυα. Μετά από αυτό το αποτέλεσμα η «Μεγάλη Κυρία» μετρά 20 νίκες, δύο ισοπαλίες και δύο ήττες, με συντελεστή τερμάτων 61-15, διαθέτοντας την καλύτερη άμυνα και επίθεση του πρωταθλήματος.

Η αναμέτρηση προσφέρεται από την Betrebels με πλήθος αγορών.