leberkouzen-roma

Άστοχα τα πονταρίσματα της Τετάρτης, άδικος ο κουβάς στο Μπριζ με το Over 2.5 να μην επιβεβαιώνεται παρά τις μεγάλες ευκαιρίες που δημιουργήθηκαν. Πικρός, αλλά δίκαιος ο κουβάς στη Μαδρίτη με το ποντάρισμα της Μπάγερν, που είχε την πρόκριση στα χέρια της μέχρι το 88′.

Λεβερκούζεν – Ρόμα

Στερεύουν τα επαινετικά επίθετα για την φετινή σεζόν της Λεβερκούζεν, το ότι την Κυριακή ισοφάρισε το ρεκόρ με το μεγαλύτερο αήττητο σερί στην ιστορία του ευρωπαϊκού ποδοσφαίρου τα λέει όλα. Με το εντυπωσιακό πέρασμα από την Φρανκφούρτη (1-5) έφτασε τα 48 ματς δίχως ήττα ανεξαρτήτως διοργάνωσης, κάτι που είχε κάνει μόνο η Μπενφίκα του 1963-1965!

Υπέφερε για ένα 20λεπτο η ομάδα του Αλόνσο στο Ολίμπικο, αλλά όσο περνούσαν τα λεπτά έδειξε ότι είναι ανώτερη ομάδα. Την Κυριακή ξεκούρασε κομβικούς παίκτες (Γκιμάλδο, Βιρτς, Άντριχ, Φρίμπονγκ), ενώ το ρηχό ρόστερ της Ρόμα κουράστηκε κι άλλο απέναντι στη Γιουβέντους (1-1). Προβλέπουμε ότι οι “τζιαλόροσι” θα βρουν γκολ, το οποίο άξιζαν πριν μία εβδομάδα, αλλά και ιστορικό ρεκόρ για τις “ασπιρίνες” στο δρόμο προς το Δουβλίνο. Επιλογή το 1Χ & Goal/Goal σε απόδοση 2.07.

Ολυμπιακός – Άστον Βίλα

Ιστορική η εμφάνιση του Ολυμπιακού στο Μπέρμιγχαμ, έκανε έξοχο τακτικά παιχνίδι για να γίνει μεγάλο φαβορί για πρόκριση στον τελικό του Conference League. Με πρέσινγκ ψηλά στο γήπεδο σε αρκετά σημεία του αγώνα, με “φαρμακερές” μεταβάσεις και πολύ καλά διαβασμένες πάσες στην πλάτη των Άγγλων.

Ο Μεντιλίμπαρ παρέταξε μία άφοβη ομάδα στο Villa Park και δεν πρόκειται να αλλάξει νοοτροπία σήμερα στο “Καραϊσκάκης”, δεν μπορεί να προσκαλέσει τους “villans” στην περιοχή του. Η ομάδα του Έμερι οφείλει να ρισκάρει με δύο γκολ στην πλάτη, οπότε αναμένεται γρήγορος ρυθμός, νέο χορταστικό παιχνίδι. Επιλογή το Over 3 (ασιατικό) σε απόδοση 2.00.