Προγνωστικά "ΗΜΙΧΡΟΝΑ/ΤΕΛΙΚΑ"

• 23/09/2017 14:00 Stoiximan
    ΑΓΩΝΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΟΤ ΠΟΝΤ +/-
    Ατλέτικο Μαδρίτης - Σεβίλλη Χ/1 4.15 10

Η Ατλέτικο έχει επιστρέψει στις παλιές καλές και «σφιχτές» της εμφανίσεις, καθώς στο ξεκίνημα της σεζόν φάνηκε να αλλάζει πρόσωπο μετά το 2-2 κόντρα στη Χιρόνα και στο 1-5 επί της Λας Πάλμας. Η Σεβίλλη από την πλευρά της δείχνει σταθερότατη αμυντικά έχοντας δεχτεί μόλις ένα γκολ μέχρι στιγμής, ωστόσο η αποστολή της στο σημερινό ματς με τους «ροχιμπλάνκος» είναι ιδιαιτέρως δύσκολη. Πιστεύουμε πως η ανάπαυλα θα βρει τις δυο ομάδες ισόπαλες, «βλέπουμε» όμως νίκη των γηπεδούχων με την ολοκλήρωση του αγώνα. Θα κρατήσουμε το Χ/1 σε απόδοση 4.15.

Παίξτο στην Stoiximan
  • 23/09/2017 17:00 goalbet-logo555
    Σαουθάμπτον - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ Χ/2 4.50 10

Τόσο η Σαουθάμπτον, όσο και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ δέχονται γκολ με τεράστια δυσκολία και η μεταξύ τους κόντρα αναμένεται ιδιαιτέρως σκληρή. Οι «μπέμπηδες» έχουν μια πολύ δύσκολη αποστολή και οι τιμές του διπλού δεν αντικατοπτρίζουν την αλήθεια. Έτσι, προτιμούμε να πάμε με το Χ/2 σε απόδοση 4.50 ώστε να προσδώσουμε λίγη αξία στο χαμηλό διπλό, μιας και βλέπουμε απόλυτη ισορροπία στο πρώτα 45λεπτο.

Παίξτο στην Goalbet
  • 22/09/2017 21:00 Stoiximan
    Νιμ - Νιόρ 1/1 2.40 1-5 20 - 20.00

Η Νιμ «σκοτώνει» όποια ομάδα βρει στο διάβα της τον τελευταίο μήνα, καθώς προέρχεται από τέσσερις σερί νίκες, ενώ στις τρεις τελευταίες πέτυχε συνολικά 11 (!) τέρματα. Η Νιόρ απογοητεύει πλήρως, προέρχεται από τέσσερις σερί ήττες έχοντας δεχτεί 11 γκολ σε αυτή τη σειρά αγώνων κι αν δεν αλλάξει άρδην πρόσωπο στο σημερινό παιχνίδι, η λογική λέει πως θα περάσει ένα πολύ δύσκολο βράδυ. Πιστεύουμε πως οι γηπεδούχοι θα «καθαρίσουν» το τρίποντο από το ημίχρονο, έτσι θα επιλέξουμε το 1/1 σε απόδοση 2.40.

• 21/09/2017 20:00 Νovibet_logo-555x555
    Σούντσβαλ - ΑΪΚ Χ/2 4.00 Χ/Χ 10 - 10.00

Αμφότερες είναι σε φουλ φόρμα, με τη Σούντσβαλ να προέρχεται από τέσσερις σερί νίκες και την ΑΪΚ να παραμένει αήττητη στα έξι τελευταία παιχνίδια της (3-3-0). Οι γηπεδούχοι θα αγωνιστούν με ορισμένες σημαντικές απουσίες, ενώ η ΑΪΚ είναι ούτως ή άλλως πιο ποιοτική ομάδα. Περιμένουμε ισορροπία στο πρώτο ημίχρονο και νίκη των φιλοξενούμενων στο 90λεπτο, έτσι θα επιλέξουμε το Χ/2 σε απόδοση 4.00.

Παίξτο στην Novibet
  • 20/09/2017 23:00 Betshop
    Σεβίλλη - Λας Πάλμας Χ/1 4.13 Χ/1 10 + 31.30

Η Σεβίλλη παρουσιάζεται αρκετά «σφιχτή» στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν, μετράει τρεις σερί νίκες και μια ισοπαλία (στην πρεμιέρα), ενώ αναδείχθηκε ισόπαλη στο ημίχρονο και στα τέσσερα αυτά παιχνίδια. Η Λας Πάλμας από την πλευρά της μετράει δυο σερί νίκες και δυο ήττες, βρίσκεται ήδη στο +5 από την επικίνδυνη ζώνη και στη σημερινή αναμέτρηση θα προσπαθήσει να περιορίσει τους Σεβιγιάνους, διεκδικώντας οτιδήποτε θετικό. Πιστεύουμε πως οι φιλοξενούμενοι είναι σε θέση να αντέξουν για 45 λεπτά, έτσι θα πάρουμε το Χ/1 σε απόδοση 4.13.

Παίξτο στην Betshop
  • 19/09/2017 20:30 Stoiximan
    Ολυμπιακός - Αστέρας Τρ. 1/1 1.80 X/1 20 - 20.00

Ο Ολυμπιακός έρχεται από τρία σερί αρνητικά αποτελέσματα, η πίεση έχει αυξηθεί για όλους, παίκτες και προπονητές, θέλει να πάρει σήμερα μία εμφατική νίκη, ενώ ο Αστέρας δύσκολα θα εμφανιστεί για δεύτερη φορά μέσα σε λίγες ημέρες τόσο ανταγωνιστικός στο Φάληρο.

• 18/09/2017 20:00 Betshop
    Νόρτζελαντ - Άαρχους Χ/1 5.17 Χ/2 10 - 10.00

Η Νόρτζελαντ βρίσκεται στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με 19 βαθμούς όντας στο +2 από τους διώκτες της και έχοντας παιχνίδι λιγότερο, προέρχεται από την εκτός έδρας ισοπαλία με σκορ 2-2 κόντρα στη Χόρσενς και στη σημερινή αναμέτρηση θα ψάξει αποκλειστικά και μόνο τη νίκη ώστε να «ανοίξει» τη διαφορά της από τους υπόλοιπους. Η Άαρχους από την πλευρά της είναι στην προτελευταία θέση, συνηθίζει να «κλείνεται» στα παιχνίδια της και ειδικά στο πρώτο μέρος και το ίδιο πιστεύουμε πως θα κάνει και σήμερα. Έτσι, επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ/1 σε απόδοση 5.17.

• 17/09/2017 18:15 Betshop
    Πλατανιάς - Κέρκυρα 1/1 2.60 X/X 15 - 15.00

Οι Κρητικοί αγνοούν τη χαρά της νίκης στο ξεκίνημα της φετινής σεζόν, καθώς μετά το πέρας των τριών πρώτων αγωνιστικών μετρούν δυο ισοπαλίες και μια ήττα, με την εικόνα τους όμως να μην είναι τόσο κακή όσο δείχνουν τα αποτελέσματα. Η Κέρκυρα από την πλευρά της μετράει μια νίκη και δυο ήττες, τελευταίο χρονικά παιχνίδι ήταν η επικράτηση με 1-0 επί του Παναθηναϊκού και πιστεύουμε πως δύσκολα θα κάνει δεύτερη σερί υπέρβαση, μιας και το ματς κόντρα στον Πλατανιά θεωρείται ιδιαιτέρως δύσκολο. Θα κρατήσουμε το 1/1 ώστε να «φουσκώσουμε» τον χαμηλό άσσο των γηπεδούχων.

• 17/09/2017 17:00 Stoiximan
    Μπασακσεχίρ - Τραμπζονσπόρ X/1 4.60 X/X 10 - 10.00

Οι γηπεδούχοι έχουν ξεκινήσει δυναμικά τις φετινές τους υποχρεώσεις μετρώντας τρεις νίκες και μια ήττα, ενώ τελευταίο χρονικά παιχνίδι για το πρωτάθλημα είναι το διπλό στην έδρα της Φενέρ με 2-3. Εντός έδρας και σε επίπεδο πρωταθλήματος παραμένουν αήττητοι από τις 12 Μαρτίου του 2016, έκτοτε μετρούν 18 νίκες και και 6 ισοπαλίες και κόντρα στην Τραμπζονσπόρ έχουν όλα τα φόντα και τα προσόντα για να επεκτείνουν το φανταστικό σερί τους. Εμείς θα πάμε με το Χ/1 σε απόδοση 4.60 ώστε να προσδώσουμε αξία στην επιλογή μας.

• 16/09/2017 21:00 goalbet-logo555
    Οσασούνα - Αλμερία Χ/1 4.50 2/1 10 - 10.00

Η Οσασούνα ξεκίνησε με δυο ισοπαλίες και μια ήττα τις φετινές της υποχρεώσεις στη Segunda Division, ωστόσο στο τελευταίο χρονικά παιχνίδι επικράτησε εκτός έδρας με 0-3 της Ράγιο Βαγιεκάνο, παρουσιάζοντας ένα εξαιρετικό πρόσωπο τόσο σε άμυνα, όσο και σε επίθεση. Η Αλμερία έχει ρεκόρ 2-1-1, ωστόσο οι δυο νίκες της ήταν οριακές και γενικότερα δεν έπεισε με την παρουσία της. Αμφότερες συνηθίζουν να είναι ισόπαλες στην ανάπαυλα, με τα περισσότερα από τα παιχνίδια τους να κρίνονται στο δεύτερο ημίχρονο και το ίδιο πιστεύουμε πως θα γίνει και σήμερα. Επιλογή μας λοιπόν το Χ/1 σε απόδοση 4.50.