Προγνωστικά "Α' Ισπανίας"

• 22/01/2018 22:00
    ΑΓΩΝΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΟΤ ΠΟΝΤ +/-
    Εϊμπάρ - Μάλαγα Over 2,5 2.15 1-1 25 - 25.00

Η Εϊμπάρ διανύει μια εξαιρετική σεζόν μέχρι στιγμής, βρίσκεται στη 10η θέση με 27 βαθμούς όντας στο -5 από τα ευρωπαϊκά εισιτήρια κι έχοντας ένα παιχνίδι λιγότερο. Το μεγάλο της ατού είναι η εξαιρετική επιθετική της λειτουγία και ιδίως όταν αγωνίζεται στο “σπίτι” της, έχοντας σημειώσει 16 (!) τέρματα στα έξι τελευταία εντός έδρας παιχνίδια της. Η Μάλαγα από την πλευρά της πηγαίνει από το κακό στο χειρότερο χωρίς να μπορεί να βγάλει αντίδραση, είναι στην τελευταία θέση με 11 βαθμούς όντας στο -7 από την παραμονή της και όπως όλα δείχνουν θα αποχαιρετήσει την κατηγορία. Μπορεί να χαρακτηρίζεται από επιθετική δυστοκία μέχρι στιγμής, ωστόσο στο σημερινό ματς παίζει ένα από τα τελευταία της “χαρτιά” και είναι αναγκασμένη να βρει δίχτυα. Με αρκετή δόση ρίσκου επιλέγουμε το Over 2,5 σε απόδοση 2.15.

Παίξτο στην Goalbet
  • 21/01/2018 21:45
    Μπέτις - Μπαρτσελόνα G/G & Over 3,5 2.10 0-5 30 - 30.00

Δεν τίθεται θέμα σύγκρισης ανάμεσα στις δυο ομάδες, η Μπαρτσελόνα είναι κλάσεις ανώτερη και βάση κάθε λογικής θα φτάσει στη νίκη, σκοράροντας αρκετά τέρματα όπως συνηθίζει. Η Μπέτις από την πλευρά της αποκτάει δυναμική όταν αγωνίζεται στο “σπίτι” της και πιστεύουμε πως είναι σε θέση να μας βοηθήσει να παρακολουθήσουμε ένα “χορταστικό” ματς με αρκετά τέρματα. Επιλογή μας είναι το G/G & Over 3,5 σε απόδοση 2.10.

Παίξτο στην Stoiximan
  • 21/01/2018 13:00
    Αλαβές - Λεγκανές Χ ημίχρονο ή τελικό 1.70 (0-0) 2-2 40 + 28.00

Οι δυο ομάδες βασίζουν πολλά στην καλή αμυντική τους λειτουργία, ενώ παράλληλα δεν σκοράρουν με ευκολία. Περιμένουμε να δούμε ένα “σφιχτό” ματς μεταξύ τους, έτσι θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο ή τελικό σε απόδοση 1.70, ένα σημείο που μοιάζει αρκετά ασφαλές. Αν βάλουμε στην εξίσωση το ότι η Αλαβές είναι η μοναδική ομάδα χωρίς ισοπαλία στο πρωτάθλημα, τότε και στατιστικά οι πιθανότητές μας ανεβαίνουν.

• 20/01/2018 21:45
    Λας Πάλμας - Βαλένθια G/G 1.50 2-1 30 + 15.00
  • 14/01/2018 21:45 Betshop
    Σοσιεδάδ - Μπαρτσελόνα G/G & Over 2,5 1.90 2-4 30 + 27.00

Η Σοσιεδάδ διαθέτει ποιότητα μεσοεπιθετικά και ισχυρή έδρα και είναι μια από τις ομάδες που μπορούν να βάλουν δύσκολα στους Καταλανούς. Η Μπαρτσελόνα από την πλευρά της διανύει μια εξαιρετική σεζόν, σκοράρει κατά ριπάς και το ίδιο πιστεύουμε πως θα κάνει και σήμερα. Το συνδυαστικό G/G & Over 2,5 σε απόδοση 1.90 μας αρέσει και θα το κρατήσουμε.

Παίξτο στην Betshop
  • 14/01/2018 19:30
    Εσπανιόλ - Μπιλμπάο 1DNB 1.80 1-1 40 VOID

Αμφότερες δεν έχουν πείσει με τη φετινή τους παρουσία μέχρι στιγμής, καθώς μετά το πέρας των 18 πρώτων αγωνιστικών, η Μπιλμπάο είναι στην 8η θέση με 24 βαθμούς και η Εσπανιόλ είναι στη 14η θέση με 23 βαθμούς. Οι Καταλανοί προέρχονται από δυο σερί νίκες επί των Ατλέτικο Μαδρίτης (1-0) και Μάλαγα (0-1), δείχνουν να βρίσκουν τα πατήματά τους και κόντρα στην Μπιλμπάο θα προσπαθήσουν να προσθέσουν ακόμη τρεις πόντους στο ενεργητικό τους, ώστε να έχουν βλέψεις για μια θέση στην πρώτη εξάδα και τα ευρωπαϊκά εισιτήρια (βρίσκονται στο -5 αυτή τη στιγμή). Οι Βάσκοι από την πλευρά τους ξεκίνησαν νωθρά τις φετινές τους υποχρεώσεις, ωστόσο κι αυτοί έχουν βελτιωθεί το τελευταίο χρονικό διάστημα, μετρώντας τρεις νίκες και τέσσερις ισοπαλίες στα επτά τελευταία. “Βλέπουμε” ένα ισορροπημένο παιχνίδι, όπου δύσκολα θα πάει στο διπλό. Έτσι, θα κρατήσουμε το 1DNB σε απόδοση 1.80.

• 14/01/2018 17:15
    Αλαβές - Σεβίλλη 1 3.15 1-0 15 + 32.25

Τρεις νίκες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της μετράει η Αλαβές, ενώ η Σεβίλλη αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα μακριά από το “σπίτι” της, μετρώντας μια νίκη και έξι ήττες στις επτά τελευταίες εξόδους της σε επίπεδο πρωταθλήματος. Ο άσσος εμπεριέχει αρκετό ρίσκο, ωστόσο θα τον κρατήσουμε σε απόδοση 3.15.

• 13/01/2018 21:45
    Λα Κορούνια - Βαλένθια 1 3.40 1-2 15 - 15.00

Η Λα Κορούνια βρίσκεται μόλις στο +1 από την επικίνδυνη ζώνη, όπως όλα δείχνουν θα παλέψει μέχρι τέλους για την παραμονή της στην κατηγορία, ενώ προέρχεται από τη σπουδαία εκτός έδρας ισοπαλία κόντρα στη Βιγιαρεάλ. Η Βαλένθια από την πλευρά της είναι στην 3η θέση όντας στο +8 από την πέμπτη, Σεβίλλη, μετράει δυο νίκες και τρεις ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια της και παρουσιάζει σημάδια “κοιλιάς”, μιας και βαθμολογικά είναι άνετη όσον αφορά την τετράδα και τα εισιτήρια του Τσάμπιονς Λιγκ. Πιστεύουμε πως οι Γαλιθιάνοι είναι σε θέση να πάρουν το ματς, έτσι θα επιλέξουμε τον άσσο σε απόδοση 3.40.

• 13/01/2018 19:30
    Εϊμπάρ - Ατλέτικο Μαδρίτης Χ Ημ. 2.00 0-1 Ημ. 20 - 20.00

Τόσο η Εϊμπάρ, όσο και η Ατλέτικο Μαδρίτης αρέσκονται σε παιχνίδια με αργό τέμπο, αμφότερες διαθέτουν εξαιρετικές αμυντικές λειτουργίες και δύσκολα θα παρακολουθήσουμε ένα παιχνίδι με πολλές φάσεις και αρκετά τέρματα. Πιστεύουμε πως το ημίχρονο τουλάχιστον θα βρει τις δυο ομάδες ισόπαλες (πιθανόν 0-0), έτσι, επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.00.

• 12/01/2018 22:00
    Χετάφε - Μάλαγα Χ Ημ. 2.05 0-0 Ημ. 20 + 21.00

Τόσο η Χετάφε, όσο και η Μάλαγα σκοράρουν με τρομερή δυσκολία, με τις άμυνες να παίζουν κυρίαρχο ρόλο στα παιχνίδια τους. Στη μεταξύ τους κόντρα δεν περιμένουμε αλλαγή σκηνικού, “βλέπουμε” ένα παιχνίδι με αργό τέμπο και λιγοστές ευκαιρίες μπροστά από τις δυο εστίες ιδίως στο πρώτο 45λεπτο, έτσι, επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.05.