Προγνωστικά "ΜΠΑΣΚΕΤ"

• 17/06/201819:00
    ΑΓΩΝΑΣΣΗΜΕΙΟΑΠΟΔΟΣΗΑΠΟΤΠΟΝΤ+/-
    Παναθηναϊκός - ΟλυμπιακόςUnder 144,5 1.8584-7035 - 35.00

Στη μακρά ιστορία του ζεύγους κατά την διάρκεια της τρέχουσας αγωνιστικής περιόδου, σε οκτώ αναμετρήσεις μαζί με τους τελικούς, έχουμε δει πολύ ξύλο και τους περισσότερους αθλητές των ομάδων να σκοράρουν με μεγάλη δυσκολία. Αποτέλεσμα των μαχών των ντέρμπι ήταν τα πολύ χαμηλά σκορ, 68-71 και 68-61 για τον Παναθηναϊκό στην κανονική περίοδο της Stoiximan.gr Basket League, 62-70 για τον Παναθηναϊκό και 71-71 (νίκησε στην παράταση ο Ολυμπιακός με 85-87) για την κανονική περίοδο της Euroleague, 65-75, 66-71, 73-58 στους τρεις πρώτους τελικούς των πλέι-οφ και μόνο στο τελευταίο παιχνίδι το σκορ πήγε ψηλά διότι οι διαιτητές επηρέασαν το παιχνίδι με τα 65 φάουλ που σφύριξαν και λόγω αυτών των φάουλ απουσίασαν για πολλή ώρα οι άμυνες. Στο σημερινό κρισιμότερο αγώνα αναμένουμε τα γνωστά, πολύ σκληρές άμυνες και ξύλο, επομένως η καλύτερη επιλογή είναι το Under 144.5 σε απόδοση 1.85 στον Stoiximan.

Παίξτο στην Stoiximan
  • 15/06/201822:00
    Ρεάλ Μαδρίτης - Μπασκόνια1.8598-9130 - 30.00

Το πρώτο ματς διεξήχθη σε αργό ρυθμό γενικά, ένα τέμπο που όρισε η Μπασκόνια του Μαρτίνεζ, επειδή η Μπασκόνια πήρε προβάδισμα σε πολλά σημεία του αγώνα, η Ρεάλ αναγκάστηκε να τρέξει και επιχειρήσει 72 προσπάθειες για σκορ. Ακόμη και έτσι, το σκορ ήταν 70-74 στα 5 λεπτά πριν τη λήξη και ξεπέρασαν τους 170 πόντους στα 22” πριν τη λήξη αφού μετά από τις εύστοχες βολές της Μπασκόνια, η Ρεάλ σκόραρε τρίποντο για να γίνει νέο φάουλ. Παρόμοιο ματς αναμένουμε με τη Ρεάλ πιο σκληρή αμυντικά ώστε να μη μείνει πίσω με 0-2, η καλύτερη επιλογή είναι το Under 170.5 σε απόδοση 1.85 στον Stoiximan.

• 14/06/201819:00
    Ολυμπιακός - ΠαναθηναϊκόςOver 142.5 1.9192-7630 + 27.30

Οι δύο ομάδες μέχρι στιγμής έχουν κακές επιδόσεις στο τρίποντο και χαμηλό ποσοστό στις βολές, αν αυτά τα δύο βελτιωθούν έστω και λίγο, μπορούν να ξεπεράσουν τους 142 πόντους, θα πάρουμε το ρίσκο και θα πάμε με το Over.

• 13/06/201821:45
    Μιλάνο - ΤρέντοΤρέντο +7.5 1.8891-9030 + 26.40

Η Αρμάνι πήρε τα δύο πρώτα ματς στο γήπεδό της (98-85, 90-80), στη συνέχεια η Τρέντο εκμεταλλεύτηκε τον παράγοντα έδρα, έπαιξε εκπληκτική άμυνα και ισοφάρισε σε 2-2 (72-65, 77-74). Περιμένουμε και σήμερα να συνεχίσει στους ίδιους ρυθμούς, έχει μάθει από τα λάθη που έκανε στα δύο πρώτα ματς, μπορεί να φανεί ανταγωνιστική και θα πάμε με το Τρέντο +7.5.

• 11/06/201821:45
    Τρέντο - Αρμάνι ΜιλάνοΤρέντο νίκη 1.9577-7430 + 28.50

Θα εμπιστευθούμε την ισχύ της Τρέντο εντός, με την άμυνα που ενδεχομένως θα παίξει για δεύτερο σερί παιχνίδι μπορεί να περιορίσει τους σκόρερ της Αρμάνι και με το «ξύλο» που ρίχνουν στη ρακέτα οι Σάτον και Χογκ, οι ψηλοί της Αρμάνι είναι ανύπαρκτοι. H Τρέντο προσφέρεται σε απόδοση οριακού outsider, επιλογή λοιπόν η Τρέντο σε απόδοση 1.95 στον Stoiximan.

• 10/06/201819:00
    Παναθηναϊκός - ΟλυμπιακόςΣύνολο ασσίστ Νικ Καλάθη Over 6,5 1.87630 - 30.00

Ο Καλάθης μέχρι σήμερα ήταν ο κορυφαίος πασέρ της Stoiximan.gr Basket League και της Euroleague με 7.2 και 8 ασσίστ ανά αγώνα αντίστοιχα και στους δύο πρώτους τελικούς είχε 5 και 6. Στις δύο μετριότατες επιθετικές βραδιές του Παναθηναϊκού, οι 5 και 6 ασσίστ που «μοίρασε» ο Καλάθης ήταν πολύ μεγάλες επιδόσεις και κρίνονται ως μεγαλύτερες αν λάβουμε υπόψιν ότι σε αμφότερες τις περιπτώσεις ο Τζέιμς, που είχε 23 και 17 πόντους, έπαιξε κυρίως με ατομικές προσπάθειες. Με μια καλή οργανωτικά εμφάνιση του Καλάθη, ο Παναθηναϊκός θα αποκτήσει ξεκάθαρο πλεονέκτημα για τη νίκη, είναι προτιμότερο να μοιράσει το παιχνίδι ο γκαρντ του Παναθηναϊκού παρά να επιχειρεί μακρινά σουτ και έτσι αναμένουμε το παιχνίδι του Παναθηναϊκού. Επιλογή λοιπόν το Over 6.5 ασσίστ του Νικ Καλάθη σε απόδοση 1.87 στον Stoiximan.

• 09/06/201821:45
    Τρέντο - Αρμάνι ΜιλάνοUnder 159,5 1.8872-6530 + 26.40

Η Τρέντο στην έδρα της παίζει πολύ καλύτερη άμυνα από τα εκτός έδρας παιχνίδια της, στην κανονική περίοδο δεχόταν 73.6 πόντους ανά εντός έδρας αγώνα έναντι των 79.7 πόντων που δεχόταν εκτός έδρας. Στους εντός έδρας αγώνες των πλέι-οφ δέχθηκε 59 και 68 από την Αβελίνο και 63 και 76 πόντους από την Βενέτσια, ενώ εκτός έδρας έχει δεχθεί 77 και 80 από Αβελίνο, 78 και 80 από Βενέτσια, 98 και 90 από Αρμάνι. Η Αρμάνι έχει χαμηλότερες επιθετικές επιδόσεις όταν παίζει μακριά από το Μιλάνο, στην κανονική περίοδο είχε 77 πόντους ανά εκτός έδρας αγώνα έναντι των 87.2 πόντων που σκόραρε στο «σπίτι» της, στους εντός έδρας αγώνες των πλέι-οφ σκόραρε 105 και 87 με την Καντού, 82 και 89 με Μπρέσια, 98 και 90 με Τρέντο, ενώ εκτός έδρας σκόραρε 74 στο Καντού, 80 και 76 στην Μπρέσια. Θα λειτουργήσει σωστά απόψε η άμυνα της Τρέντο, ήρθε η ώρα για ένα φυσιολογικό, χαμηλό σκορ, επιλογή μας το Under 159.5 σε απόδοση 1.88 στον Stoiximan.

• 08/06/201822:00
    Μπαρτσελόνα - ΜπασκόνιαΜπαρτσελόνα -4,5 1.8867-6530 - 30.00

Ο τρόπος που έχασε τον αγώνα η Μπαρτσελόνα προχθές «πείσμωσε» τους παίκτες της, οι οποίοι είναι αναγκασμένοι για έντονη προσπάθεια απόψε ώστε να η ομάδα να μείνει «ζωντανή» στο κυνήγι μιας θέσης στους τελικούς, εκεί που περιμένει από χθες το βράδυ η Ρεάλ. Με παρόμοιο παιχνίδι και μεγαλύτερη προσοχή στα τελευταία λεπτά η ομάδα του Πέσιτς είναι ικανή για μια εύκολη επικράτηση και τη μείωση του σκορ της σειράς σε 1-2. Θα εμπιστευθούμε την Μπαρτσελόνα που θα παίξει μπροστά στο κοινό της για την επιβίωσή της, επιλογή μας αποτελεί η Μπαρτσελόνα -4.5 σε απόδοση 1.88 στον Stoiximan.

• 07/06/201819:00
    Ολυμπιακός - ΠαναθηναϊκόςΠαναθηναϊκός +4,5 1.8366-7130 + 24.90

Η νίκη στο ΟΑΚΑ για τον Ολυμπιακό δε σημαίνει ότι σε μια βραδιά εξαφανίστηκαν όλα τα προβλήματα που έχει παρουσιάσει το τελευταίο δίμηνο, βρήκε μια καλή ευκαιρία για «διπλό» και την εκμεταλλεύθηκε και με αυτή τη νίκη έκανε δύο τις φετινές του επιτυχίες στο ΟΑΚΑ, μετά από εκείνη της Euroleague με 85-87 μετά από παράταση (71-71 κανονική διάρκεια). Ο Παναθηναϊκός θέλει τη νίκη για να ανακτήσει το πλεονέκτημα της έδρας, το έχει κάνει δύο φορές στο ΣΕΦ και αν είναι φυσιολογικά εύστοχος μπορεί να την πετύχει. Επιλογή ο Παναθηναϊκός +4.5 σε απόδοση 1.83 στον Stoiximan.

• 06/06/201822:00
    Μπασκόνια - ΜπαρτσελόναOver 166,5 1.9585-7930 - 30.00

Αναμένουμε την Μπαρτσελόνα καλύτερη απόψε, να αποφύγει τα πολλά λάθη, τα πολλά χαμένα λέι-απ σαν αυτά που αστόχησαν προχθές οι Μοερμάν, Τόμιτς, Κλαβέρ, και τις πολλές άστοχες βολές, είχε 11/21, κι αν η Μπαρτσελόνα είναι αποτελεσματικότερη, η Μπασκόνια θα αναγκαστεί να παίξει μπάσκετ κι όχι να περιμένει να περάσει ο χρόνος για να ολοκληρωθεί η αναμέτρηση. Θα μπλέξουμε με νικητή στο Live ανάλογα με την εικόνα της Μπαρτσελόνα, προς το παρόν αξίζει η επιλογή Over 166.5 σε απόδοση 1.95 στον Stoiximan.

Bet365: Η Κορυφαία Εταιρία - ΕΓΓΡΑΦΗ ΤΩΡΑ