BARCELONA-PARIS

Με 2/2 επιλογές για +64 μονάδες στο ταμείο ξεκίνησε η εβδομάδα για την στήλη, πολύ εύκολα επιβεβαιώθηκε και ο άσος της Πιαστ (2-0) και το Over 3 στο ΤσέλσιΈβερτον (4-0 ημίχρονο).

Μπαρσελόνα – Παρί Σεν Ζερμέν

Πριν 6 βράδια στο Παρίσι η Μπαρσελόνα ήταν ανώτερη για 75 λεπτά. Πήρε δίκαιο προβάδισμα για την πρόκριση (2-3) κι αν η επιθετική τριπλέτα ήταν πιο κυνική θα μπορούσε να έχει σκοράρει περισσότερο στις μεταβάσεις. Θα βρει χώρους να ξεδιπλωθεί κι απόψε η ομάδα του Τσάβι, αφού οι Παριζιάνοι αφενός οφείλουν να αντιδράσουν, αφετέρου δεν έχουν ανασταλτική ισορροπία.

Οι Αραούζο, Κουντέ έδειξαν να έχουν το αντίδοτο για τον Μπαπέ, αν τον περιορίσουν ξανά δε χάνεται η πρόκριση στα ημιτελικά για τους “μπλαουγκράνα”. Ακόμα και στις μέτριες βραδιές της όμως η Παρί έχει ξεσπάσματα, όπως στο πρώτο ματς, πιθανό να βρει δίχτυα, αλλά με τον επιρρεπή Ντοναρούμα στην εστία μοιάζει δύσκολο να κρατήσει το μηδέν. Επιλογή το 1Χ & Goal/Goal σε απόδοση 1.95.

Φαμαλικάο – Σπόρτινγκ

Εξ αναβολής αναμέτρηση στη Liga Portugal, της οποίας την κορυφή κρατάει σφιχτά η Σπόρτινγκ κι αν σήμερα πετύχει 7η διαδοχική νίκη ανακτά το +7 από την Μπενφίκα. Με “αέρα” πρωταθλήτριας παρουσιάστηκε την Παρασκευή η ομάδα του Αμορίμ, για το 0-4 επί της Ζιλ Βισέντε από ημίχρονο και το 10ο over 2.5 στα 11 τελευταία παιχνίδια της.

Η Φαμαλικάο έχει βελτιωθεί αρκετά με τον Εβαντζελίστα στον πάγκο, κυρίως στο δημιουργικό της κομμάτι. Στα τρία ματς με αυτόν στον πάγκο πήρε 7 πόντους με 7 γκολ ενεργητικό, το Σάββατο στάθηκε όρθια στο “Ντραγκάο” (2-2). Δύσκολα θα σταματήσει την “καυτή” Σπόρτινγκ στο δρόμο προς τον τίτλο, αλλά μπορεί να συμβάλλει σε μεγάλο σκορ. Επιλογή το Over 3 (ασιατικό) σε απόδοση 2.30.