ounion-fenermpaxtse

Δεν είχε το νεύρο που περιμέναμε η χθεσινή Ατλέτικο, έμεινε στις 2 κάρτες, ενώ την ίδια ώρα στο Ντόρτμουντ ο Μάλεν είχε τέσσερις τελικές και 2 καθαρές ευκαιρίες.

Χάθηκαν επομένως το Over 3.5 κάρτες των Μαδριλένων και το σκοράρισμα του Ολλανδού για να γράψει -40 μονάδες ο απολογισμός της Τετάρτης.

Φενέρμπαχτσε – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ

Εκκωφαντικό το πέρασμα των Τούρκων από το Βέλγιο πριν μία εβδομάδα, κόντρα στο μομέντουμ, κόντρα στην ποδοσφαιρική λογική, κόντρα στην πρόσφατη εικόνα και την σταθερή στόχευση (πρωτάθλημα) της Φενέρ το 0-3 των Βρυξελλών. Προηγήθηκε σε στατικό και τους βρήκε μπόσικους τους γηπεδούχους στην κόντρα για να “αγκαλιάσει” την πρόκριση στα προημιτελικά.

Ως μεσογειακός οργανισμός, η εγρήγορση της Φενέρμπαχτσε σήμερα δεν αναμένεται το ίδιο υψηλή μετά το 0-3 στις Βρυξέλλες. Το παράδοξο των τελευταίων εβδομάδων είναι ότι στο “Σαράτσογλου” συνηθίζει να κάνει νωχελικά ξεκινήματα, να απειλείται και να δέχεται συχνά γκολ νωρίς από ομάδες χαμηλότερου επιπέδου (βλ. Πέντικσπορ).

Η Ουνιόν από την άλλη ταξιδεύει δίχως το “πρέπει” του πρώτου αγώνα και πιθανώς να κάνει πιο απελευθερωμένο παιχνίδι, όπως έκανε και στην ρεβάνς της Φρανκφούρτης, έναν γύρο νωρίτερα. Σήμερα θα βρει χώρους να ξεδιπλώσει το ποιοτικό της στυλ, ενδεχομένως να βρει και πιο χαλαρούς τους Τούρκους, με το μυαλό στο κυριακάτικο ταξίδι στην Τραπεζούντα. Επιλογή το Over 0.5 γκολ στο 1ο ημίχρονο για την Ουνιόν, σε απόδοση 2.30.

Με το ίδιο σκεπτικό, θα ρισκάρουμε και στο Over 1.5 πρώτου ημιχρόνου για την Ουνιόν, σε απόδοση 7.30.

Σλάβια Πράγας – Μίλαν

Χορταστικό το πρώτο παιχνίδι στο Σαν Σίρο (4-2), όπου οι Τσέχοι  στάθηκαν αξιοπρεπώς και σκόραραν δις με παίκτη λιγότερο από πολύ νωρίς. Σίγουρα το πιστεύουν ότι μπορούν να γυρίσουν το ζευγάρι με αριθμητική ισορροπία μπρος στο κοινό τους, έχουν και την αυτοπεποίθηση από την εγχώρια πορεία.

Δεν αναμένεται να παίξει κλειστά για να διαχειριστεί το προβάδισμα η Μίλαν, διαθέτει την ποιότητα να “σκοτώσει” από νωρίς τις ελπίδες των Τσέχων. Σε ανάλογη συνθήκη, στον προηγούμενο γύρο, μετά το 3-0 επί της Ρεν, το ματς στη Βρετάνη είχε πέντε γκολ και 4.90 xGoals. Επιπλέον τα 7 τελευταία ευρωπαϊκά παιχνίδια των “ροσσονέρι” είχαν τουλάχιστον 3 γκολ. Ποντάρισμα στο Over 3 (ασιατικό) σε απόδοση 2.15.

Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός

Απροετοίμαστος για τη Μακάμπι πριν μία εβδομάδα ο Ολυμπιακός, μαζί με το φίλαθλο κοινό και τις στοιχηματικές εταιρίες υποτίμησε τον αντίπαλο κι απόψε καλείται να κάνει μία επική ανατροπή στην Σερβία.

Δεν έχει πλέον τίποτα να χάσει, θα επιτεθεί με πολλούς παίκτες κι από νωρίς. Οι Ισραηλινοί έδειξαν μία πολύ καλά δουλεμένη ομάδα που μπορεί να εκμεταλλευτεί τους χώρους, οπότε προβλέπουμε νέο πλούσιο ματς. Επιλογή το Goal/Goal & Over 2.5 σε απόδοση 2.04.

Προγνωστικά Στοιχήματος

19:45 | Φενέρμπαχτσε – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ  ➡ Ουνιόν Over 0.5 στο 1ο ημίχρονο (απόδοση 2.30)

19:45 | Σλάβια Πράγας – Μίλαν  ➡ Over 3 ασιατικό (απόδοση 2.15)

22:00 | Μακάμπι Τελ Αβίβ – Ολυμπιακός  ➡ Goal/Goal & Over 2.5 (απόδοση 2.04)

“Μπόμπα”

19:45 | Φενέρμπαχτσε – Ουνιόν Σεν Ζιλουάζ  ➡ Ουνιόν Over 1.5 γκολ στο 1ο ημίχρονο (απόδοση 7.30)