leipsia

Μικρό το κέρδος (+7 μονάδες) της χθεσινής στήλης, πλήρωσε το Χ2 & Over 1.5 της Αταλάντα στο Βελοντρόμ, αλλά το Over 1.5 ημιχρόνου στο Λονδίνο χάθηκε μαζί με δυνατές ευκαιρίες εκατέρωθεν.

Χοφενχάιμ – Λειψία

Μονόπλευρο πλέον το βαθμολογικό ενδιαφέρον στο ματς, αφού η Bundesliga κέρδισε οριστικά και 5η θέση στο επόμενο Champions League, οπότε είναι η Λειψία είναι εξασφαλισμένη για τ’ αστέρια. Η Χόφενχάιμ, παρά την αστάθειά της, παραμένει σε απόσταση βολής από τις τελευταίες ευρωπαϊκές θέσεις.

Κόντρα στο κίνητρο όμως, η φόρμα είναι με την πλευρά των φιλοξενούμενων. Είναι αφηνιασμένοι οι “ταύροι” του Ρόζε τον τελευταίο μήνα με 4/4 νίκες και 13 γκολ ενεργητικό, το Σάββατο σκόρπισαν την Ντόρτμουντ (4-1), ενώ μετρούν και 4/4 εκτός έδρας νίκες στην Bundesliga με 15 γκολ υπέρ! Από άμυνα η Χοφενχάιμ δεν σκαμπάζει, μοιάζει απίθανο να περιορίσει τους φορμαρισμένους Οπεντά, Σίμονς και σία. Επιλογή το 2 & Over 2.5 σε απόδοση 1.85.

Μορεϊρένσε – Βιζέλα

Μονόπλευρο το βαθμολογικό κίνητρο και στην Πορτογαλία. Η Μορεϊρένσε κυνηγά άτυπα την 6η θέση που δίνει καλύτερη θέση στο επόμενο Λιγκ Καπ, ενώ η ουραγός Βιζέλα παίζει τελευταία ζαριά, αν δεν κερδίσει απόψε υποβιβάζεται.

Δεν χαρίζονται οι “βερδεμπράνκος”, όπως έδειξαν και στο πρόσφατο διπλό στο Πορτιμάο, θα περιμένουν τον αντίπαλο για να κάνουν το αγαπημένο τους παιχνίδι στο χώρο. Η Βιζέλα συχνά γίνεται άναρχη και όσο περνούν τα λεπτά θα αναγκαστεί να ρισκάρει. Στην πιθανή απόγνωση των φιλοξενούμενων προβλέπουμε ότι θα ανοίξει πολύ το παιχνίδι, οπότε θα ποντάρουμε στο Over 1.5 στο 2ο ημίχρονο σε απόδοση 2.25.

Τουλούζ – Μονπελιέ

Εξασφαλισμένες βαθμολογικά και οι δύο με το +11 και το +8 από την επικίνδυνη, τρεις στροφές πριν από το τέλος στη Ligue 1, όμως το ποντάρισμα ισοπαλίας προκύπτει αγωνιστικά. Αμφότερες τρέχουν ίδιο αήττητο σερί (3-2-0) από την τελευταία ημέρα του Μαρτίου και μία “μοιρασιά” κρατά ενεργό το καλό μομέντουμ. Δεν σπανίζουν γενικότερα τα “Χ” στα παιχνίδια τους και το 3.75 έχει αξία.