Ξανά στη μέση

Καλημέρα. Στις λεπτομέρειες χάθηκε χθες η ισοπαλία στην αναμέτρηση της Σλάτσκ με την Ενερτζέτικ κι έτσι δεν πληρωθήκαμε το 3.45 στον stoiximan.

Μένουμε στη Λευκορωσία σήμερα και θα επιλέξομε να ασχοληθούμε με την αναμέτρηση της Νεμάν Γκρόντνο με τη Ρουχ Μπρεστ που ξεκινά στις 17:00.

Στο τελευταίο της παιχνίδι η Νεμάν έχασε εκτός έδρας με 3-1 από την ΜΠΑΤΕ. Μπήκε νωθρά στο ματς, στο 20λεπτό ήταν με δύο γκολ πίσω και παρά τη μείωση στο 30′ δεν μπόρεσαν να διεκδικήσουν τον βαθμό. Αντί αυτού δέχτηκαν και τρίτο γκολ. Ένα ενδιαφέρον στατιστικό στοιχείο είναι πως έχουν σκοράρει τα πέντε από τα επτά τέρματά τους στο δεύτερο ημίχρονο.

Η Ρουχ με όπλο την άμυνά της πορεύεται μέχρι τώρα στη λίγκα. Είναι αήττητη στα τελευταία τέσσερα παιχνίδια με μία νίκη και τρεις ισοπαλίες. Στο τελευταίο της παιχνίδι έφερε 1-1 εντός με την Γκοροντέγια. Έχει τη χειρότερη επίθεση στην κατηγορία, αλλά και την καλύτερη άμυνα με τον συντελεστή τερμάτων της να είναι στο 3-3.

Μιλώντας λοιπόν για στοίχημα, στη συγκεκριμένη αναμέτρηση, θα ποντάρουμε ξανά στη μέση, όπως και χθες, στο 3.22. Πολυ σφιχτή ομάδα η Ρουχ, δεν θα ρισκάρει τρελά η Νεμάν, οπότε αξίζει να ρισκάρουμε στη μέση.