Σπάει το ρόδι (εύκολα) η Ισπανία

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Bethome! Οι εκπλήξεις συνεχίζονται στο Παγκόσμιο Κύπελλο της Ρωσίας, με τη Σενεγάλη να πανηγυρίζει τη νίκη επί της Πολωνίας την Τρίτη (19/6). Παράλληλα, οι Ιάπωνες ξεκίνησαν με το δεξί επικρατώντας με 2-1 της Κολομβίας (η οποία ήταν το φαβορί) για τον 8ο όμιλο.

Η στήλη επιστρέφει δυναμικά σήμερα μετά το (κλασικό) ρεπό της Τρίτης, αλλά και το 2Χ2 της Δευτέρας (σ.σ. πιάσαμε το X ημίχρονο στο Σουηδία-Νότια Κορέα και το πρώτος σκόρερ Κέιν στο Τυνησία-Αγγλία). Πάμε στις προτάσεις που ξεχωρίσαμε:

Πορτογαλία – Μαρόκο: Μπορεί να μην πραγματοποίησε καλή εμφάνιση κόντρα στην Ισπανία στην πρεμιέρα του 2ου ομίλου, παρόλα αυτά η Πορτογαλία κατάφερε να πάρει το βαθμό της ισοπαλίας απέναντί της (3-3) έχοντας σε σπουδαία μέρα τον Κριστιάνο Ρονάλντο, ο οποίος σημείωσε όλα τα γκολ της. Κόντρα στο Μαρόκο το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Σάντος θα κυνηγήσει μόνο το «τρίποντο», έτσι ώστε να μην αντιμετωπίσει πρόβλημα όσον αφορά την πρόκριση στη φάση των «16». Περιμένουμε μία ανοιχτή μάχη με γκολ, για αυτό θα επιλέξουμε το over 2,5 σε απόδοση 2.20 στον Stoiximan.

Ιράν – Ισπανία: Όσο περίεργο κι αν ακούγεται, το Ιράν βρίσκεται πάνω από την Ισπανία στην κατάταξη του 2ου ομίλου μετά τη νίκη του επί του Μαρόκου με 1-0. Από την άλλη πλευρά, το ομοσπονδιακό συγκρότημα του Ιέρο κατάφερε να αφήσει στην άκρη τα προβλήματα που δημιουργήθηκαν λίγες μέρες πριν την έναρξη του Παγκοσμίου Κυπέλλου της Ρωσίας (σ.σ. με την απομάκρυνση του Τζούλεν Λοπετέγκι από τον πάγκο), πραγματοποιώντας μία σπουδαία εμφάνιση με αντίπαλο την Πορτογαλία στην πρεμιέρα (3-3). Απόψε, οι Ίβηρες αποτελούν το μεγάλο φαβορί για κατάκτηση των τριών βαθμών, θεωρούμε πως θα φτάσουν σε αυτούς σχετικά εύκολα. Επιλογή μας αποτελεί το να σκοράρουν και στα δύο ημίχρονα σε απόδοση 2.05 στον Stoiximan.