Παιχνίδι με τα γκολ

Την καλησπέρα μου από το σπίτι του στοιχήματος. Επιστρέφουμε στη δράση μετά από μια μικρή διακοπή χθες. Την Τετάρτη δεν πέρασε ο άσος της Μαλίν από το ημίχρονο τον οποίο είχαμε επιλέξει σε απόδοση 2,15 στην Sportingbet . Αντίθετα πέρασε το under στο Μπενφίκα – Πάσος Φερέιρα, ενώ πήραμε το ποντάρισμα πίσω στο 2 DNB της Οστάνδης, που έμεινε στο 2-2 με τη Μουσκρόν. Παιχνίδι με τα γκολ θα κάνω σήμερα και σας παραθέτω τις επιλογές μου:

Στην Μπουντεσλίγκα η Βέρντερ Βρέμης υποδέχεται την Φορτούνα Ντίσελντορφ και θέλει να επιστρέψει στις νίκες μετά την ήττα από την Μπάγερν. Θα παραταχθεί ωστόσο χωρίς το βασικό κεντρικό αμυντικό της δίδυμο Μοϊσάντερ – Βελίκοβιτς και αυτό ίσως της δημιουργήσει κενά στα μετόπισθεν. Η Φορτούνα είναι υποχρεωμένη να κυνηγά βαθμούς και εκτός έδρας και από τη στιγμή που έβαλε 3 γκολ στην Μπάγερν στο Μόναχο γιατί να μην σκοράρει και στη Βρέμη; Επιλέγω το combo G/G & over.

Στην Ολλανδία μια άλλη Φορτούνα, αυτή από το Σιτάρντ υποδέχεται την Άλκμααρ και είναι γνωστό από την αρχή της σεζόν, πως εντός έδρας παίζει φουλ επιθετικά και για αυτό δέχεται γκολ και σκοράρει με την ίδια ευκολία. Τα 9/14 είναι combo G/G & over και τα 11/14 αμφίσκορα. Η Άλκμααρ έρχεται από απρόσμενη εντός έδρας ήττα από τη Βίλεμ και θέλει να αντιδράσει μετά και τα… γκάζια που έριξε ο Φαν Ντεν Μπρομ στους παίκτες του. Επιλέγω κι εδώ το combo G/G & over.

Τέλος, στην Πορτογαλία η Πόρτο υποδέχεται την Πορτιμονένσε, με τις δύο ομάδες να διατηρούν πολύ καλές σχέσεις σε διοικητικό επίπεδο τα τελευταία χρόνια και την Πόρτο να δανείζει ποδοσφαιριστές στην αντίπαλο της (όπως ο μέσος Εβέρτον που δεν παίζει απόψε). Οι «δράκοι» έρχονται από αγχωτική νίκη με την Μποαβίστα με ένα γκολ του Ερνάνι στο 95΄ και περιμένω αυτή τη φορά να μπουν δυνατά στο παιχνίδι για να το καθαρίσουν από νωρίς. Η Πορτιμονένσε δεν έχει μάθει να κλείνεται για αυτό επιλέγω το over 1,5 στο ημίχρονο.