Μοιρασιά στο One Call Stadium

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Bethome.gr. Αρκετά καλά έκλεισε η προηγούμενη εβδομάδα, καθώς επιβεβαιώθηκαν χθες οι 2/3 προτάσεις της στήλης. Η Πιάστ πήρε τη νίκη κόντρα στη Μιέντζ σε απόδοση 1.78 στη Winmasters, ενώ βγήκε και το G/G σε απόδοση 1.80 στην αναμέτρηση Μπούρσασπορ – Γαλατασαράι. Αντίθετα δεν επιβεβαιώθηκε το Χ2 στο Μαλάτιασπορ – Ανκαραγκουτσού.

Πάμε τώρα στις σημερινές επιλογές με την πρώτη να έρχεται από την αναμέτρηση Μάνσφιλντ – Λίνκολν, όπου θα κρατήσω την ισοπαλία σε απόδοση 3.32. Να διασκεδάσει τις εντυπώσεις μετά τα τελευταία αρνητικά αποτελέσματα θέλει η Μάνσφιλντ, που εμφανίζεται πανίσχυρη εντός έδρας, έχοντας κάνει το 5/5 στα πιο πρόσφατα ματς εκεί. Από την άλλη η πρωτοπόρος Λίνκολν συμπλήρωσε 14 παιχνίδια αήττητη και θέλει να δώσει συνέχεια στο θετικό της σερί, τη στιγμή που βρίσκεται στο +5 από τη 2η Μπέρι. Έχει σήμερα εξαιρετικά δύσκολη αποστολή στη δυνατή έδρα της Μάνσφιλντ, περιμένουμε πως ο βαθμός θα αφήσει ικανοποιημένες και τις δυο ομάδες. Ισοπαλία λοιπόν σε απόδοση 3.32.

Επόμενη και τελευταία πρόταση για σήμερα έρχεται από το πρωτάθλημα Αργεντινής και την αναμέτρηση Ουρακάν – Εστουδιάντες, όπου θα κρατήσω το Χ 1ο ημίχρονο σε απόδοση 2.08.  Σε κακή κατάσταση οι δυο ομάδες, η Ουρακάν γνώρισε την προηγούμενη αγωνιστική την τρίτη διαδοχική ήττα στη Superliga 0-2-4 το ρεκόρ της στα τελευταία ματς πρωταθλήματος. Από την άλλη η Εστουδιάντες πήρε σπουδαία νίκη με 1-0 επί της Χιμνάσια την προηγούμενη αγωνιστική, ενώ αυτή ήταν η δεύτερη νίκη στις 12 τελευταίες αγωνιστικές. Δυο ομάδες που δεν έχουν καταφέρει να βρουν τα πατήματα τους, περιμένουμε πως θα δούμε ένα συντηρητικό πρώτο μέρος με χαμηλό σκορ. Κρατάω το Χ 1ο ημίχρονο.

Δυο οι σημερινές επιλογές από τα πρωταθλήματα της Β’ Αγγλίας και της Αργεντινής. Καλή τύχη σε ότι επιλέξετε.