Καθαρίζει από νωρίς η Πολωνία

Την καλησπέρα μου από το σπίτι του στοιχήματος. Έστω και στο 8ο λεπτό των καθυστερήσεων, έστω και με εκτέλεση πέναλτι οι Νήσοι Φερόε σκόραραν, βγήκε το G/G με τη Μάλτα, ενώ επιβεβαιώθηκε και ο άσος από το ημίχρονο της Βοσνίας με την Αρμενία, που είχα επιλέξει σε απόδοση 1,95 στην Bwin. Ο Φορτούνης επίσης σκόραρε και η βραδιά έβγαλε κέρδος. Πάμε να δούμε τι βγαίνει από τα σημερινά:

Η Πολωνία υποδέχεται τη Λετονία κι εδώ ο άσος και το over πληρώνουν «ψίχουλα». Η διαφορά των δύο ομάδων είναι πολύ μεγάλη και το έργο των Λετονών δυσκολεύει, αφού τέθηκε εκτός ο βασικός γκολκίπερ Βάνιντς. Εκτιμώ πως η παρέα του Πιόντεκ και του Λεβαντόφσκι θα μπει δυνατά από το ξεκίνημα για να καθαρίσει το ματς, απέναντι σε μια ιδιαίτερα ευάλωτη άμυνα και για αυτό επιλέγω το over 1,5 στο ημίχρονο.

Στη Λιουμπλιάνα η Σλοβενία υποδέχεται τα Σκόπια και έρχεται από καλή εμφάνιση στη Χάιφα με αντίπαλο το Ισραήλ. Παρά το τελικό 1-1, είχε πολλές ευκαιρίες για γκολ, ενώ από την άλλη οι Σκοπιανοί προέρχονται από πολύ καλές εμφανίσεις στη Nations League και από ένα καλό παιχνίδι στο 3-1 με τη Λετονία. Το μομέντουμ δείχνει ιδανικό και για τις δύο ομάδες και επιλέγω το καλοπληρωμένο over.

Κλείνω με μια επιλογή σκόρερ και αυτή είναι ο Φαν Ντάικ. Ξέρω ότι έχει ρίσκο, αλλά ο άσος της Λίβερπουλ είναι σε πολύ καλή κατάσταση, σκόραρε προχθές με τη Λευκορωσία και στη Nations League έβαλε γκολ στη Γερμανία, τόσο εντός, όσο κι εκτός έδρας. Ανεβαίνει στα «στημένα» και ξέρει να απειλεί. Σε αποδόσεις κοντά στο 7,00 αξίζει ένα fun bet.