Για το 4Χ4 στην έδρα της η Οντ

prognostika stoiximatos

Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Bethome! 100% μέσα έπεσε η στήλη την Τετάρτη στις δύο επιλογές της από τον τελικό του Κυπέλλου Ιταλίας. Επιλέξαμε την κατάκτηση του τροπαίου από τη Λάτσιο σε απόδοση 1.95 στον Stoiximan και το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.12.

Στο «Olimpico» η Αταλάντα είχε τη δίψα για διάκριση, δημιούργησε (συνολικά) καλύτερες ευκαιρίες (σ.σ. είχε και δοκάρι στο πρώτο ημίχρονο), ωστόσο μίλησε η εμπειρία της Λάτσιο που επικράτησε με 2-0 στην κανονική διάρκεια της μεταξύ τους μάχης, χάρη στα γκολ των Μιλίνκοβιτς Σάβιτς και Κορέα στα τελευταία λεπτά.

Το σημερινό ποδοσφαιρικό κουπόνι είναι περιορισμένων επιλογών, η στήλη θα ασχοληθεί με την εμβόλιμη 8η αγωνιστική της νορβηγικής Ελιτσέριεν.

Τρόμσο – Μπόντο Γκλιμτ (19:00)

Η Τρόμσο δεν βρίσκεται σε καλή κατάσταση, μετά από επτά αγωνιστικές κατάφερε να συγκεντρώσει μόλις τέσσερις βαθμούς. Στις τρεις τελευταίες γνώρισε ισάριθμες ήττες από τις Μπραν (2-1 εντός έδρας), Κρίστιανσουντ (1-0 εκτός έδρας) και Οντ (2-1 εντός έδρας). Την Κυριακή με αντίπαλο την τελευταία ευτύχησε να προηγηθεί στο 41′, ωστόσο στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης οι φιλοξενούμενοι ανέτρεψαν τα δεδομένα πανηγυρίζοντας τη νίκη.

Σήμερα το συγκρότημα του Βαλακάρι θα έχει ιδιαίτερα δύσκολο έργο κόντρα στη φορμαρισμένη Μπόντο Γκλιμτ, η οποία συνεχίζει τις υψηλές πτήσεις στο πρωτάθλημα. Μετά από επτά αγωνιστικές γνώρισε μόλις μία ήττα κόντρα στην Στάμπαεκ (2-0 εκτός έδρας) στις 28 Απριλίου. Την Κυριακή επέστρεψε με το βαθμό της ισοπαλίας από τη Χάουγκεσουντ (1-1). Με δεδομένο πως στις τελευταίες αναμετρήσεις των δύο ομάδων σημειώνονται αρκετά γκολ θα επιλέξουμε για το στοίχημα το over 2,5 σε απόδοση 1.75.

Οντ – Ράνχαϊμ (19:00)

Από δύο σερί νίκες προέρχεται η Οντ στο πρωτάθλημα κόντρα στις στις Στρόμσγκοντσετ (2-1 εντός έδρας) και Τρόμσο (2-1 εκτός έδρας). Κόντρα στην τελευταία την Κυριακή βρέθηκε πίσω στο σκορ πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου, ωστόσο ανέτρεψε τα δεδομένα με τα γκολ των Κιτολάνο (75′) και Μπόρβεν (84′). Στις τρεις αγωνιστικές που έδωσε στην «Skagerak Arena» πανηγύρισε ισάριθμες νίκες, στις δύο από αυτές κράτησε ανέπαφη την εστία της, ενώ σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Στην αντίπερα όχθη, η Ράνχαϊμ επέστρεψε στα αρνητικά αποτελέσματα μετά από τρεις αγωνιστικές (2-1-0) γνωρίζοντας βαρύτατη εντός έδρας ήττα με 5-1 από τη Βαλερένγκα την Κυριακή. Ο προπονητής της, Σβέιν Μάαλεν, μίλησε με τα καλύτερα λόγια για την Οντ, η αγωνιστική πορεία της οποίας τον έχει αφήσει εντυπωσιασμένο. Θεωρούμε πως οι γηπεδούχοι έχουν τον πρώτο λόγο για νίκη, πιστεύουμε πως θα φτάσουν σε αυτή χωρίς να εντυπωσιάσουν. Επιλογή μας αποτελεί το 1 & under 3,5 σε απόδοση 2.17.