Προγνωστικά "Ελλάδα"

• 20/11/2017 19:30 Stoiximan(555x555)
    ΑΓΩΝΑΣ ΣΗΜΕΙΟ ΑΠΟΔΟΣΗ ΑΠΟΤ ΠΟΝΤ +/-
    ΠΑΟΚ - Ατρόμητος Χ Ημ. 2.17 1-1 Ημ. 20 + 23.40

Ντέρμπι κορυφής χαρακτηρίζεται το συγκεκριμένο παιχνίδι, καθώς αν ο ΠΑΟΚ πάρει το τρίποντο θα «πιάσει» την ΑΕΚ στους 21 βαθμούς, ενώ ο Ατρόμητος θα βρεθεί μόνος πρώτος με νίκη, ενώ με ισοπαλία θα είναι ισόβαθμος με την ΑΕΚ. Περιμένουμε τις δυο ομάδες ιδιαιτέρως προσεκτικές, χωρίς να πάρουν πολλά ρίσκα από νωρίς, έτσι θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο σε απόδοση 2.17.

Παίξτο στην Stoiximan
  • 19/11/2017 19:30 Stoiximan(555x555)
    Παναθηναϊκός - ΑΕΚ 1DNB 2.00 1-1 40 VOID

Οι “πράσινοι” βρίσκονται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 13 βαθμούς όντας στο -7 από την κορυφή, παρουσιάζονται αρκετά καλύτεροι σε σχέση με αυτό που περιμέναμε βάση των προβλημάτων που αντιμετωπίζουν, ενώ αν δεν είχαν ξεκινήσει τη σεζόν με -2 βαθμούς, θα μπορούσαμε να πούμε πως είναι από τους βασικούς διεκδικητές του τίτλου. Έχουν ρεκόρ 3-1-1 στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους, ενώ συγκεκριμένα εντός έδρας μετρούν τέσσερις νίκες και μια ισοπαλία, έχοντας δεχτεί μόλις ένα τέρμα. Πιστεύουμε πως ο Παναθηναϊκός έχει όλα τα φόντα και τα προσόντα για να πάρει το ματς απέναντι σε μια ΑΕΚ που αντιμετωπίζει προβλήματα τη δεδομένη χρονική στιγμή, έτσι θα επιλέξουμε το 1DNB σε απόδοση 2.00.

• 18/11/2017 15:00 Stoiximan(555x555)
    Λαμία - Κέρκυρα Χ/1 4.00 Χ/Χ 10 - 10.00

Η Λαμία βρίσκεται στη 10η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 12 βαθμούς όντας στο +3 από την επικίνδυνη ζώνη, δείχνει να έχει βρει τα πατήματά της μετρώντας δυο νίκες και δυο ισοπαλίες στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια της σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και ματς όπως το σημερινό στην έδρα της οφείλει να τα παίρνει αν θέλει να αποφύγει τις περιπέτειες όσον αφορά την παραμονή της στην κατηγορία. Η Κέρκυρα από την πλευρά της είναι στην 11η θέση με 10 βαθμούς, έχει μόλις μια νίκη στα επτά τελευταία παιχνίδια της σε επίπεδο Superleague, ενώ συγκεκριμένα εκτός έδρας μετράει δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες στις επτά τελευταίες εξόδους της. Μας αρέσει ο άσσος, ωστόσο θα τον συνδυάσουμε με το Χ ημίχρονο (4.00) ώστε να προσδώσουμε αξία στην επιλογή μας.

• 06/11/2017 19:30 Stoiximan(555x555)
    Λεβαδειακός - Λαμία Χ ημ. 1.87 0-0 25 + 21.75

Θεωρούμε ότι θα δούμε ένα ματς που θα κριθεί στις λεπτομέρειες, με καμία ομάδα να μην παίρνει ρίσκα από νωρίς. Θα πάμε με την ισοπαλία στο ημίχρονο, σε απόδοση 1.87 στον Stoiximan.

• 04/11/2017 19:30 Stoiximan(555x555)
    Αστέρας Τρίπολης - Παναθηναϊκός Χ Ημ. 1.90 0-0 Ημ. 20 + 18.00

Οι Αρκάδες έχουν αφήσει πολύ κακές εντυπώσεις μέχρι στιγμής, καθώς βρίσκονται στην προτελευταία θέση με μόλις έξι βαθμούς (1-3-5) όντας στο -1 από τη σωτηρία τους. Το μεγάλο μειονέκτημά τους μοιάζει να είναι η επιθετική τους δυστοκία, μιας έχουν μείνει “άσφαιροι” στα 4/5 τελευταία παιχνίδια τους, μη μπορώντας να δημιουργήσουν επικίνδυνες καταστάσεις μπροστά από τα αντίπαλα καρέ. Ο Παναθηναϊκός δεν εντυπωσιάζει με το ποδόσφαιρο που παίζει, οδηγεί τα παιχνίδια του σε αργό τέμπο, έτσι επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ ημίχρονο σε απόδοση 1.90.

• 28/10/2017 19:30 Stoiximan(555x555)
    Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός Χ/2 5.20 X/1 10 - 10.00

Ο Παναθηναϊκός βρίσκεται στην 7η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 πόντους, μετράει τρεις νίκες και μια ισοπαλία στα τέσσερα τελευταία παιχνίδια του σε πρωτάθλημα και Κύπελλο και θέλει να συνεχίσει στους ίδιους ρυθμούς ώστε να πλησιάσει κι άλλο τις ομάδες που προπορεύονται. Ο Ολυμπιακός από την πλευρά του είναι στην 4η θέση και στο -2 από την κορυφή, προέρχεται από τη δύσκολη επικράτηση με 1-0 επί του ΠΑΟΚ, ενώ μεσοβδόμαδα επικράτησε με 0-3 του Αχαρναϊκού για το Κύπελλο Ελλάδας. Οι “ερυθρόλευκοι” μπορεί να μην πείθουν με τις εμφανίσεις τους όπως τα προηγούμενα χρόνια, ωστόσο παραμένουν ανώτεροι και ποιοτικότεροι του Παναθηναϊκού και έχουν το προβάδισμα στο σημερινό ματς. Επιλογή μας θα αποτελέσει το Χ/2 σε απόδοση 5.20.

• 28/10/2017 15:00 Stoiximan(555x555)
    Λάρισα - Λεβαδειακός Χ 3.15 1-0 15 - 15.00

Η Λάρισα προέρχεται από την πρώτη φετινή της νίκη που της χάρισε βαθμούς και ψυχολογία, ωστόσο δεν έχει τόσο ποιοτικό ρόστερ και δύσκολα θα φτάσει σε δεύτερη σερί επιτυχία. Ο Λεβαδειακός από την πλευρά του συνεχίζει αήττητος με τρεις νίκες και πέντε ισοπαλίες και πιστεύουμε πως έχει μαζέψει ήδη πολλούς βαθμούς για τα δεδομένα του. Πιθανή η ισοπαλία, θα την «τιμήσουμε» σε απόδοση 3.15.

• 25/10/2017 17:15 Stoiximan(555x555)
    Άρης - Πανιώνιος 1DNB 2.22 1-2 25 - 25.00

Ο Άρης μπορεί να μην έχει ξεκινήσει τις υποχρεώσεις του για το πρωτάθλημα της Β’ Εθνικής, ωστόσο στα φιλικά προετοιμασίας δείχνει να βρίσκεται σε εξαιρετική κατάσταση, μετρώντας 3/3 νίκες, ενώ επικράτησε και στο πρώτο παιχνίδι για το Κύπελλο με 0-1 στην έδρα του Παναιγιάλειου.  Ο Πανιώνιος από την πλευρά του διαγράφει μια εξαιρετική πορεία μέχρι στιγμής σε επίπεδο Superleague, ωστόσο στο Κύπελλο στραβοπάτησε εντός έδρας με τον ΠΑΣ Γιάννινα, μένοντας στο 1-1. Πιστεύουμε πως οι Θεσσαλονικείς είναι σε θέση να πάρουν ακόμη μια νίκη, εντός έδρας αποτελούν σκληρό «καρύδι» για οποιονδήποτε αντίπαλο, έτσι θα ρισκάρουμε κρατώντας το 1DNB σε απόδοση 2.22.

• 22/10/2017 20:30 Stoiximan(555x555)
    Ολυμπιακός - ΠΑΟΚ Χ2 1.80 1-0 40 - 40.00

Οι “ερυθρόλευκοι” δείχνουν να ψάχνονται ακόμη τόσο σε πρωτάθλημα, όσο και σε Ευρώπη, απογοητεύοντας πλήρως με την παρουσία τους μέχρι στιγμής. Εντός των συνόρων μετρούν μια νίκη, δυο ισοπαλίες και δυο ήττες στα πέντε τελευταία παιχνίδια τους όντας στην 5η θέση και στο -4 από την κορυφή, ενώ στο Τσάμπιονς Λιγκ συνεχίζουν χωρίς βαθμό, έχοντας χάσει και στα τρία παιχνίδια κόντρα σε Σπόρτινγκ, Γιουβέντους και Μπαρτσελόνα. Ο ΠΑΟΚ από την πλευρά του μετράει τρεις νίκες και δυο ισοπαλίες στα πέντε τελευταία παιχνίδια του για το πρωτάθλημα, βρίσκεται στην κορυφή με 15 βαθμούς όντας στο +1 από τους διώκτες του και τη φετινή σεζόν δείχνει να έχει ό,τι χρειάζεται ώστε να ανατρέψει το σκηνικό όσον αφορά τη μάχη του τίτλου. Πιστεύουμε πως ο «δικέφαλος» δεν θα ηττηθεί, έτσι θα πάμε με το Χ2 σε απόδοση 1.80.

• 21/10/2017 20:30 Stoiximan(555x555)
    Λαμία - Παναθηναϊκός Χ Ημ. 1.85 1-0 Ημ. 20 - 20.00

Η Λαμία παρουσιάζει ένα σκληροτράχηλο πρόσωπο μέχρι στιγμής αν εξαιρέσουμε το παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ, ωστόσο επιθετικά φαίνεται να χωλαίνει αρκετά, μη μπορώντας να απειλήσει αρκετά τις αντίπαλες εστίες. Ο Παναθηναϊκός από την πλευρά τους είναι “σφιχτός” και στις δυο άκρες του γηπέδου και θα χρειαστεί αρκετή υπομονή αν θέλει να πάρει το επιθυμητό αποτέλεσμα στη Λαμία. “Βλέπουμε” αργό ξεκίνημα στο συγκεκριμένο παιχνίδι, έτσι θα επιλέξουμε το Χ ημίχρονο σε απόδοση 1.85.