Έγινε το… απίστευτο χθες, όπου γίναμε μάρτυρες μιας πολύ σπουδαίας επιτυχίας για τη Ρόμα. Ασφαλώς και πρόκειται για μια ιστορική πρόκριση των «τζιαλορόσι», που έγιναν μόλις η τρίτη ομάδα του Τσάμπιονς Λιγκ που ανατρέπει ήττα με διαφορά τριών τερμάτων και μάλιστα κόντρα στην Μπαρτσελόνα. Το πιο ενδιαφέρον, όμως, κομμάτι του χθεσινού έπους είναι ο απρόβλεπτος χαρακτήρας που… επανάκτησε η διοργάνωση, η οποία τα τελευταία χρόνια είναι αλήθεια πως γίνεται λιγάκι προβλέψιμη και βαρετή. Χρειαζόμασταν μια… Ρόμα απ’ το πουθενά στην τετράδα και γιατί όχι να φτάσει μέχρι και τον τελικό.

Πάμε στα σημερινά, όπου δύσκολα θα δούμε αντίστοιχες εκπλήξεις. Εκτός αν η Γιουβέντους κάνει το κορυφαίο ματς της ιστορίας της και παράλληλα η Ρεάλ το χειρότερο. Όλη η δουλειά έγινε για την ισπανική ομάδα την περασμένη εβδομάδα, καθώς το 0-3 του Τορίνο δεν επιδέχεται αμφισβήτησης. Η Στον αντίποδα, η Γιουβέντους θέλει απλώς να αποχαιρετήσει τη διοργάνωση με ψηλά το κεφάλι, γνωρίζει ότι δεν υπάρχουν ρεαλιστικές ελπίδες ανατροπής της κατάστασης. Περιμένουμε «ανοιχτό» ματς, η Ρεάλ πάντα ψάχνει το γκολ, θεωρούμε ότι μπορεί να σκοράρει και η ιταλική ομάδα, ποντάρουμε στο G/G + Over 2.5 σε απόδοση 2.12 στον Stoiximan.

Πάμε στο Μπάγερν – Σεβίλλη. Η Μπάγερν ήταν πιο ουσιαστική και τυχερή την περασμένη εβδομάδα στην Ισπανία, «έβγαλε» χωρίς παρατράγουδα το κακό πρώτο ημίχρονο (1-1), κυριάρχησε στο δεύτερο 45λεπτο και πήρε αυτό που ήθελε (1-2). Έχει τρομερό προβάδισμα η ομάδα της Γερμανίας, θα αποτελέσει τεράστια έκπληξη αν δεν καταφέρει να εξασφαλίσει την πρόκριση. Παρ’ όλα αυτά, η Σεβίλλη δεν είναι αμελητέα ποσότητα, απέδειξε ότι μπορεί να κοιτάξει στα «μάτια» τους Βαυαρούς, θεωρούμε ότι ένα γκολ μπορεί να το βρει. Επιλέγουμε G/G σε απόδοση 1.85.