Καλησπέρα σε όλους του φίλους αναγνώστες του Bethome. Για ακόμη μια φορά, η αγαπημένη σας στήλη είναι και πάλι εδώ, με νέες πιο βελτιωμένες προτάσεις για στοίχημα. Από το σημερινό κουπόνι στοιχήματος ξεχωρίζουν φυσικά όλα τα παιχνίδια από τα προκριματικά του Παγκοσμίου Κυπέλλου 2018. Δράση έχουμε ωστόσο και στην Λατινική Αμερική. Εκεί θα στρέψουμε την προσοχή μας εμείς και πιο συγκεκριμένα στην Κολομβία, όπου διεξάγονται τα ημιτελικά των πλέι οφ. Το παιχνίδι που θα μας απασχολήσει είναι το Ντεπορτίβο Κάλι – Αμέρικα ντε Κάλι.

Στις 01:15 λοιπόν η Ντεπορτίβο Κάλι φιλοξενεί την Αμέρικα ντε Κάλι, στο μεταξύ τους επαναληπτικό παιχνίδια για τα ημιτελικά των πλέι οφ. Στο πρώτο παιχνίδι, οι δυο ομάδες αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς τέρματα, με την ομάδα του Έκτορ Καρδένας δεν έδειξε κάποια ιδιαίτερη διάθεση για να κυνηγήσει το παιχνίδι, κυρίως στο πρώτο μέρος, ενώ στην επανάληψη έκανε κάποιες καλές ευκαιρίες και θα μπορούσε να πάρει και τη νίκη. Παράλληλα, ολοκλήρωσε το παιχνίδι με δέκα παίκτες, μετά και την αποβολή του Αντρές Ροά στο 59ο λεπτό. Πλέον, στηρίζεται στην έδρα της για να πάρει τη νίκη πρόκριση στον τελικό του πρωταθλήματος. Μπροστά στο κοινό της “τρέχει” ένα αήττητο σερί 23 αγώνων σε όλες τις διοργανώσεις, με 16 νίκες και εφτά ισοπαλίες. Εκνευρισμός υπάρχει στις τάξεις της ομάδας, για το γεγονός πως δεν κατάφερε να πάρει τη νίκη στο πρώτο παιχνίδι με την Ντεπορτίβο. Η ομάδα του Ερνάν Τόρες ήταν ανώτερη σχεδόν σε ολόκληρο το παιχνίδι, ωστόσο δεν κατάφερε να κάνει γκολ κάποια από τις ευκαιρίες που δημιούργησε. Ειδικά στο πρώτο ημίχρονο ήταν αρκετά επιθετική, δημιουργώντας πολλές φάσεις μπροστά στην αντίπαλη εστία. Το τελικό 0-0 δεν αφήνει πολλά περιθώρια στην Αμέρικα ντε Κάλι, η οποία καλείται απόψε να βρει δίχτυα, εάν θέλει να ελπίζει σε μια πιθανή πρόκριση στον τελικό. Έχει πανηγυρίσει μόλις τρεις νίκες στις δέκα τελευταίες εξόδους της σε όλες τις διοργανώσεις, μετρώντας ακόμη δυο ισοπαλίες και πέντε ήττες. Επιλογή μας είναι ο Άσσος, σε απόδοση 2.10 στην Magicbet.

Αυτά λοιπόν για σήμερα! Ανανεώνουμε το ραντεβού μας, με νέες πιο βελτιωμένες προτάσεις. Εύχομαι καλή επιτυχία σε ότι και εάν επιλέξετε.