Προτάσεις της ημέρας 20/6 (κλικ εδώ)

Ολοκληρώνεται σήμερα η 1η αγωνιστική της φάσης των ομίλων στο Παγκόσμιο Κύπελλο, με τις αναμετρήσεις του 8ου γκρουπ, ΚολομβίαΙαπωνία και ΠολωνίαΣενεγάλη, ενώ στις 21:00 η Ρωσία αντιμετωπίζει την Αίγυπτο, στο πρώτο ματς για την 2η αγωνιστική. Στοιχηματικά θα μας απασχολήσουν και τα τρία παιχνίδια, πάμε να δούμε τι έχουμε ξεχωρίσει από το πρόγραμμα της Τρίτης (19/06).

Ξεκινάμε από την αναμέτρηση Κολομβία – Ιαπωνία. Οι Κολομβιανοί εξασφάλισαν την πρόκριση στο Μουντιάλ τερματίζοντας στην 4η θέση της Νοτίου Αμερικής, μπαίνουν στη σημερινή αναμέτρηση ως φαβορί, δίκαια κατά την γνώμη μας, καθώς αντιμετωπίζουν μία ομάδα η οποία κάθε άλλο παρά πείθει με την παρουσία της. Μπορεί οι Ιάπωνες στο τελευταίο τους φιλικό να επικράτησαν 4-2 της Παραγουάης, ωστόσο είχαν προηγηθεί πέντε ματς χωρίς νίκη (0-1-4), ενώ στα 13 πιο πρόσφατα παιχνίδια τους κατάφεραν να διατηρήσουν μόλις μία φορά ανέπαφη την εστία τους. Η διαφορά δυναμικότητας ανάμεσά τους είναι σημαντική, η ποιοτικότερη Κολομβία μπορεί να πάρει τους τρεις βαθμούς και θα τη στηρίξουμε, επιλέγοντας τον “άσσο” σε απόδοση 1.71 στην Goalbet.

Συνεχίζουμε με τον αγώνα Πολωνία – Σενεγάλη. Οι Πολωνοί έδειξαν εξαιρετική εικόνα στα προκριματικά, τερμάτισαν πρώτοι στον όμιλό τους με 25 βαθμούς σε δέκα ματς (8-1-1), στα δύο φιλικά που έδωσαν πριν από το Παγκόσμιο Κύπελλο, αρχικά αναδείχθηκαν ισόπαλοι 2-2 με την Χιλή, ενώ στη συνέχεια κέρδισαν εύκολα την Λιθουανία 4-0. Η Σενεγάλη, από την πλευρά της, δεν είχε πρόβλημα να τερματίσει στην 1η θέση του προκριματικού γκρουπ στο οποίο συμμετείχε, σε έξι αγώνες με αντιπάλους Μπουρκίνα Φάσο, Κάπε Βέρντε και Νότιο Αφρική παρέμεινε αήττητη (4-2-0), πέτυχε δέκα τέρματα και δέχθηκε μόλις τρία. Σε δύο φιλικές αναμετρήσεις που έδωσε τον Ιούνιο, κοίταξε στα μάτια την Κροατία, από την οποία ηττήθηκε δύσκολα με 2-1, ενώ στη συνέχεια κέρδισε την Κορέα με 2-0. Και οι δύο ομάδες είναι ικανές επιθετικά, μπορούν να πετύχουν από ένα τέρμα, στο καλοπληρωμένο 2.19 βρίσκουμε το Goal / Goal στην Betshop και θα μπει στις επιλογές μας.

Ολοκληρώνουμε με την αναμέτρηση Ρωσία – Αίγυπτος. Η Ρωσία στην πρεμιέρα βρήκε απέναντί της τη Σαουδική Αραβία, προηγήθηκε νωρίς στο σκορ, εκμεταλλεύτηκε στο έπακρο τις ευκαιρίες που δημιούργησε και τις αδυναμίες της αντιπάλου της, φτάνοντας στη νίκη με 5-0. Η Αίγυπτος, από την πλευρά της, έστω και χωρίς τον Σαλάχ, στάθηκε πολύ καλά απέναντι στην Ουρουγουάη και ηττήθηκε στις λεπτομέρειες με 0-1, δεχόμενη το γκολ στα τελευταία λεπτά του αγώνα. Οι Ρώσοι θα έχουν σήμερα δυσκολότερο έργο από ότι στην πρεμιέρα, ο Σαλάχ πιθανότατα θα πάρει χρόνο συμμετοχής και οι περιμένουμε οι “φαραώ” να είναι ανταγωνιστικοί, θα πάμε με το Χ ημίχρονο ή Χ τελικό, ενδεχόμενο το οποίο βρίσκουμε σε απόδοση 1.60 στον Stoiximan.

Αυτά για σήμερα, καλή τύχη σε ,ότι και αν επιλέξετε!