Αρκετές επιλογές προσφέρει το σημερινό κουπόνι, στοιχηματικά, ωστόσο οφείλουμε να είμαστε προσεκτικοί και ιδιαίτερα φειδωλοί στα πονταρίσματά μας. Κυριαρχούν τα παιχνίδια των εθνικών ομάδων, με αυτά θα ασχοληθούμε κατά κύριο λόγο, αν και η δυνατή πρόταση της ημέρας έρχεται από τη Β’ Ισπανίας.

Εκεί, λοιπόν, η Ουέσκα υποδέχεται τη Ρέους για την εμβόλιμη αγωνιστική στη Σεγούντα. Από τρεις διαδοχικές νίκες προέρχεται η Ουέσκα, η οποία, επιπλέον, σε τέσσερα ματς για το πρωτάθλημα στην έδρα της φέτος είναι αήττητη (3-1-0), με τέρματα πέντε υπέρ και ένα κατά. Η Ρέους είναι η ομάδα με τις περισσότερες ισοπαλίες στο φετινό πρωτάθλημα (2-5-1), ωστόσο η σημερινή αποστολή της είναι εξαιρετικά δύσκολη. Η φορμαρισμένη και δυνατή μέσα στο γήπεδό της Ουέσκα μπορεί να κερδίσει, θα επιλέξουμε τον Άσσο σε απόδοση 1.74 στην Goalbet.

Στη ζώνη της Καραϊβικής και της Βόρειας Αμερικής, η Ονδούρα υποδέχεται το Μεξικό. Το ενδιαφέρον είναι μονόπλευρο, καθώς οι γηπεδούχοι θέλουν ένα θετικό αποτέλεσμα, ώστε να εξαντλήσουν τις ελπίδες για να τερματίσουν στην 4η θέση που στέλνει στα διηπειρωτικά πλέι οφ, ενώ έχουν κάποιες απειροελάχιστες πιθανότητες να είναι ακόμη και 3οι αν κερδίσουν. Το Μεξικό είναι ήδη πρώτο, ωστόσο δε θα κάτσει να… χάσει, θέλοντας να διατηρήσει το αήττητο. Υποχρεωμένη να επιτεθεί η Ονδούρα, το Μεξικό θα βρει χώρους, το Goal / Goal σε απόδοση 1.98 στην Betshop έχει αξία.

Συνεχίζουμε με την κατηγορία Over/Under, στην οποία θα μας απασχολήσει η αναμέτρηση Ισημερινός – Αργεντινή. Αντιμέτωπη με ένα επικών διαστάσεων «κάζο» είναι η «αλμπισελέστε» η οποία κινδυνεύει με αποκλεισμό από το Μουντιάλ. Χρειάζεται σήμερα τη νίκη, ώστε να μην την ενδιαφέρουν τα υπόλοιπα αποτελέσματα, ωστόσο κάθε άλλο παρά πειστική είναι το τελευταίο διάστημα. Θα αγωνιστεί με πολύ άγχος και μεγάλη πίεση, σκοράρει με το σταγονόμετρο στα πιο πρόσφατα ματς της, ωστόσο δέχεται και αρκετά δύσκολα γκολ, προέρχεται από πέντε διαδοχικά Under 2.5 στα προκριματικά. Δεν είναι απίθανο να συμβεί το ίδιο και σήμερα, θα επιλέξουμε το Under 2.5 σε απόδοση 1.97 στον Stoiximan.

Παραμένουμε στη Λατινική Αμερική και τον αγώνα Περού – Κολομβία. Όποια από τις δύο κερδίσει παίρνει σίγουρα ένα «εισιτήριο» είτε για το Μουντιάλ είτε για τα μπαράζ (σε εξάρτηση με τα υπόλοιπα αποτελέσματα), το παιχνίδι είναι αυτονόητα για αμφότερες εξαιρετικά κρίσιμο. Αναμένουμε να κριθεί στις λεπτομέρειες και τόσο το Περού, όσο και η Κολομβία, να προσέξουν αρχικά κατά κύριο λόγο την άμυνα, χωρίς να ρισκάρουν ιδιαίτερα, ειδικά στο ξεκίνημα. Η ισοπαλία στο ημίχρονο προσφέρεται στο 2.08 στην Goalbet και θα μπει στις επιλογές μας.

Πάμε και στο ημίχρονο/τελικό, όπου θα μας απασχολήσει η αναμέτρηση Πορτογαλία – Ελβετία. Οι Ελβετοί είναι πρώτοι στον όμιλο, έχοντας κάνει το απόλυτο μέχρι στιγμής, ενώ οι Πορτογάλοι ακολουθούν με τρεις πόντους λιγότερους, αλλά καλύτερη διαφορά τερμάτων, οπότε αν κερδίσουν σήμερα, θα πάρουν αυτοί την πρόκριση για το Μουντιάλ. Αναμένεται μεγάλη «μάχη», η ομάδα του Σάντος στην έδρα της έχει το προβάδισμα, αξίζει να πάμε με το Χ ημίχρονο/ 1 τελικό (4.03 στην Betshop), καθώς ακόμη και την Πορτογαλία που «καίγεται» για τη νίκη, δεν την περιμένουμε να πάρει από νωρίς ρίσκα.

Στην κατηγορία «μπόμπες», θα ασχοληθούμε με τον αγώνα Σάμροκ Ρόβερς – Ντάνταλκ . Πρόκειται για ματς ρεβάνς της ημιτελικής φάσης του Κυπέλλου Ιρλανδίας, με το πρώτο παιχνίδι να έχει ολοκληρωθεί ισόπαλο 1-1. Αμφότερες προέρχονται από νίκες στο πρωτάθλημα, οι διαφορές μεταξύ τους δεν είναι τόσο μεγάλες όσο «λένε» οι αποδόσεις, η Σάμροκ ζητά «εκδίκηση» για την ήττα στον τελικό του Λιγκ Καπ, αγωνίζεται εντός έδρας και αξίζει ένα μικρό ποντάρισμα στη νίκη της, την οποία βρίσκουμε σε απόδοση 3.42 στην Betshop.

Τέλος, στη σημερινή τριάδα, θα πάμε με τρία «διπλά». Πιο συγκεκριμένα, με τις νίκες των Γερμανίας U21, Ισπανίας U21 και ΗΠΑ επί των Νορβηγίας U21, Σλοβακίας U21 και Τρίνινταντ αντίστοιχα.

Αυτά για σήμερα, καλή τύχη σε ό,τι και αν επιλέξετε!