Καλημέρα σε όλους τους φίλους του Bethome! Σε καμία από τις δύο προτάσεις της δεν επιβεβαιώθηκε η στήλη το Σάββατο, καθώς βρεθήκαμε ένα γκολ μακριά από το ταμείο σε αυτές. Πιο συγκεκριμένα, ποντάραμε στο 2-3 γκολ στο ΠΑΣ Γιάννινα – Άρης, με τους γηπεδούχους να επικρατούν με 1-0, σε μία αναμέτρηση που θα έπρεπε να ολοκληρωθεί ισόπαλη.

Μάλιστα, οι «κιτρινόμαυροι» έχασαν μεγάλη ευκαιρία να πάρουν το βαθμό στις καθυστερήσεις με την προβολή του Δεληζήση. Παράλληλα, επιλέξαμε να στηρίξουμε την έδρα της Σαμπντόρια, ωστόσο αυτή δεν άντεξε κόντρα στην Ίντερ γνωρίζοντας την ήττα με 1-0, χάρη στο γκολ του Μπρόζοβιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων! Σηκώνουμε κεφάλι και προχωράμε στοιχηματικά στις σημερινές επιλογές μας.

Πάντοβα – Κρεμονέζε: Την πρώτη φετινή ήττα της γνώρισε η Πάντοβα την προηγούμενη βδομάδα, καθώς δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Σαλερνιτάνα (3-0 εκτός έδρας). Στις δύο προηγούμενες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα επικράτησε της Βενέτσια (1-0 εντός έδρας), ενώ μοιράστηκε από ένα βαθμό με την Ελλάς Βερόνα (1-1 εκτός έδρας). Απέναντί της θα βρει την Κρεμονέζε η οποία παραμένει αήττητη μετά από τρεις αγωνιστικές (μία νίκη, δύο ισοπαλίες).

Μοιράστηκε από ένα βαθμό με τις Πεσκάρα (1-1 εντός έδρας) και Παλέρμο (2-2 εκτός έδρας), ενώ την προηγούμενη βδομάδα επικράτησε εντός έδρας με 2-0 της Σπέτσια. Στις έξι από τις επτά τελευταίες μεταξύ τους αναμετρήσεις, ανεξαρτήτως έδρας και διοργάνωσης, επιβεβαιώθηκε το αμφίσκορο. Θα πάμε με την παράδοση επιλέγοντας το GG σε απόδοση 2.00 στην Goalbet.

Φροζινόνε – Γιουβέντους: Την ευκαιρία να πραγματοποιήσει το 5Χ5 στο πρωτάθλημα έχει απόψε η Γιουβέντους, η οποία ταξιδεύει στην έδρα της αρκετά υποδεέστερης Φροζινόνε. Η «Μεγάλη Κυρία» προέρχεται από τη σπουδαία νίκη επί της Βαλένθια στην Ισπανία (2-0), σε μία αναμέτρηση που αγωνίζονταν με δέκα ποδοσφαιριστές μόλις από το 29′! Στην αντίπερα όχθη, το συγκρότημα του Λόνγκο δεν αναμένεται να κλειστεί στα καρέ του περιμένοντας τους άκρως ποιοτικούς ποδοσφαιριστές των φιλοξενούμενων να επιτεθούν. Όπως τόνισε και ο ίδιος στη συνέντευξη Τύπου που παραχώρησε:

«Δεν μπορούμε να κάτσουμε και να περιμένουμε τη Γιουβέντους να επιτεθεί, είμαστε στη Σέριε Α, είναι καθήκον μας να ανοιχτούμε και να κάνουμε επιθέσεις. Δεν θα δεχτώ καμία δικαιολογία». Ο Μασιμιλιάνο Αλέγκρι τόνισε πως ο Πάουλο Ντιμπάλα θα πάρει θέση βασικού στην αναμέτρηση. Ο 24χρονος Αργεντινός επιθετικός δεν ξεκίνησε καλά τη φετινή σεζόν, έχει αγωνιστεί μόλις 190′ σε τρεις αγωνιστικές του πρωταθλήματος, μη καταφέρνοντας να σκοράρει. Απόψε έχει την ευκαιρία να …ξεμπουκώσει, θα ποντάρουμε στο anytime Ντιμπάλα σε απόδοση 2.04.