«Κλειστή» μάχη στη Βρέμη

Καλημέρα και καλή εβδομάδα σε όλους από το σπίτι του στοιχήματος! Με τον καλύτερο τρόπο για τη στήλη κύλησε η Κυριακή, καθώς δικαιωθήκαμε στις δύο προτάσεις μας. Πιο συγκεκριμένα, «βγάλαμε» το over 2,5 στο Κάλιαρι-Λάτσιο (2-2), με τον Ιμόμπιλε να σκοράρει ίσως το γκολ της σεζόν στις καθυστερήσεις, δίνοντας το βαθμό της ισοπαλίας στους φιλοξενούμενους.

Παράλληλα, επιβεβαιωθήκαμε στο Χ ημίχρονο στο Σασουόλο-Σπαλ (1-1 ημίχρονο και τελικό) όντας αρκετά τυχεροί, καθώς στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων αυτού αστόχησε σε πέναλτι ο Πολιτάνο! Σε χαλαρούς ρυθμούς κινείται το σημερινό κουπόνι στοιχήματος, πάμε στις αναμετρήσεις που ξεχωρίσαμε.

Βέρντερ Βρέμης – Κολωνία: Με την άκρως ενδιαφέρουσα αναμέτρηση της Βέρντερ κόντρα στην Κολωνία στη Βρέμη ολοκληρώνεται η 26η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα. Με δεδομένες τις ήττες των Βόλφσμπουργκ και Μάιντς, από τις οποίες βρίσκονται στο +2, οι «πράσινοι» έχουν την ευκαιρία να αυξήσουν τη διαφορά τους από την επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα. Στις επτά τελευταίες εντός έδρας αναμετρήσεις που έδωσαν για την ίδια διοργάνωση παραμένουν αήττητοι (τέσσερις νίκες, δύο ισοπαλίες). Στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ.

Από την άλλη πλευρά έχουμε την Κολωνία, η οποία πανηγύρισε μόλις μία νίκη στις πέντε τελευταίες αγωνιστικές που έδωσε για το πρωτάθλημα. Με τους 17 βαθμούς που έχει συγκεντρώσει παραμένει στο κόλπο της παραμονής, όντας στο -7 από τη ζώνη ασφαλείας. Στα οχτώ από τα εννέα τελευταία μεταξύ τους παιχνίδια σε όλες τις διοργανώσεις σημειώθηκαν λιγότερα από τρία γκολ. Επιλογή μου αποτελεί το under 2,5 στη δελεαστική απόδοση 2.12 στον Stoiximan.

Νοβάρα – Μπρέσια: Από τρεις σερί ήττες προέρχεται η Νοβάρα στο πρωτάθλημα, υποχωρώντας στην επικίνδυνη ζώνη του βαθμολογικού πίνακα. Η τελευταία νίκη της χρονολογείται στις 11 Φεβρουαρίου κόντρα στην Τσιταντέλα (3-1 εκτός έδρας). Με τους 31 βαθμούς που συγκέντρωσε βρίσκεται στο -2 από την αποψινή αντίπαλό της Μπρέσια. Ο προπονητής της Νοβάρα, Ντομένικο Ντι Κάρλο, υπογράμμισε πως το «τρίποντο» στη μεταξύ τους αναμέτρηση αποτελεί επιτακτική ανάγκη.

Στις τέσσερις αγωνιστικές σταμάτησε το αήττητο σερί που «έτρεξε» στο πρωτάθλημα η Μπρέσια (τρεις νίκες, μία ισοπαλία). Την προηγούμενη βδομάδα δεν κατάφερε να κάμψει την αντίσταση της Περούτζια (2-0 εκτός έδρας). Στις τρεις από τις τέσσερις τελευταίες εκτός έδρας αναμετρήσεις που έδωσε κόντρα στη Νοβάρα κατάφερε να σκοράρει τουλάχιστον μία φορά. Θα επιλέξω το GG σε απόδοση 1.85 στον Stoiximan.