Κάτι καλό γίνεται νωρίς

rsz_ofh-paok-bethome-prognostika

Καλημέρα και καλή εβδομάδα. Η Ρεάλ τελικά δυσκολεύτηκε χθες, αλλά έστω και στην παράταση άγγιξε να βγάλει το χάντικαπ. Τελικά το χάσαμε στο καλάθι και δεν πληρωθήκαμε στο 1.85 από τον Stoiximan.

Σήμερα είχα στο μυαλό μου να παίξω μπάσκετ, αλλά θα πάω στο ποδόσφαιρο και θα ποντάρω στο goal από ημίχρονο στην Κρήτη στο ματς του Κυπέλλου ΟΦΗ – ΠΑΟΚ. Οι περισσότεροι γράφουν για άμεση αντίδραση του ΠΑΟΚ, ο οποίος κατ’ εμέ πλήρωσε και την υπεροψία του στο ντέρμπι με τον Άρη. Και μόνο ο σχετικά χαλαρός τρόπος με τον οποίο πανηγύρισαν το 0-1, κάτι λέει. Αλλά αυτό είναι κουβέντα για άλλη φορά, ή μάλλον και για άλλη στήλη.

Ο ΠΑΟΚ λοιπόν σε πέντε ντέρμπι φέτος δεν έχει νίκη, 0-4-1 ο απολογισμός. Παίζει στην έδρα του ΟΦΗ που δείχνει κάποια κάμψη, αλλά είναι πάντα δυνατός και υπολογίσμος, ενώ έχει και ευχέρεια στο γκολ. Λοιπόν το πρώτο ημίχρονο θα είναι κάπως παράξενο. Οι γηπεδούχοι θέλουν να εκμεταλλευτούν το σοκ από την πρώτη ήττα του ΠΑΟΚ, ο δικέφαλος να βγάλει αντίδραση. Δεν θα μου κάνει καμία εντύπωση αν σκοράρουν και οι δύο από νωρίς.

Αυτό το ενδεχόμενο προσφέρεται σε ελκυστική τιμή στο εξαιρετικά υψηλό 4.80 από τον Stoiximan.